STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-11-25     DOZWOLONE OD LAT 18!

 Automaty o niskich wygranych czyli popularny "jednoręki bandyta" czy też "owocówki" obecnie można spotkać w prawie każdej większej placówce handlowej, w małym sklepie spożywczym, restauracji, młodzieżowym pubie czy też nawet w wiejskiej świetlicy. Nieograniczona dostępność automatów do gier i możliwość szybkiego zarobku kusi również małoletnich mieszkańców naszego miasta i to czasami za niepisaną zgodą rodziców.

Zauważając problem "młodych hazardzistów" postanowiliśmy skontrolować punkty, gdzie umieszczone są automaty do gier o niskich wygranych. Naszą pracę rozpoczęliśmy od przejrzenia sterty segregatorów i wyselekcjonowania lokali, które opiniowaliśmy ówcześnie do Izby Skarbowej w Poznaniu. Następnym krokiem było ustalenia ilości punktów, w których znajdują się automaty. Po tych wszystkich niezbędnych czynnościach zabraliśmy się ostro do pracy. W ciągu tygodnia, w różnych porach dnia i na wsi i w mieście dokonaliśmy kontroli 82 punktów. W czasie tych kontroli strażnicy ujawnili 6 nieletnich, którzy korzystali z tych automatów. Młodych pasjonatów gier strażnicy przekazali rodzicom, którzy nie ukrywali swego zdziwienia, ponieważ byli świadomi, iż ich dzieci korzystają z gier, ale nie zdawali sobie sprawy, że jest to już hazard, który dozwolony jest od lat 18.

To nie koniec naszych działań. Chcemy przeprowadzonymi kontrolami uświadomić wszystkim, że hazard jest bardzo niebezpiecznym uzależnieniem i aby chronić młodych ludzi przed nim prosimy odpowiedzialnych dorosłych o wskazanie miejsc, w których najczęściej przebywają korzystając z gier o niskich wygranych.

                                                                                  A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT