STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-12-16     APELUJEMY: NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS BEZDOMNYCH!

 W związku z niską temperaturą utrzymującą się od kilku dni strażnicy miejscy rozpoczęli akcję "Bezdomni" polegającą na kontrolowaniu miejsc (opustoszałe budynki, magazyny, dworce, ogródki działkowe, klatki schodowe, piwnice, parki), gdzie ewentualnie mogą przebywać osoby bezdomne, uzależnione czy wyrzucone z różnych powodów z miejsca zamieszkania. Na pierwsze wyniki akcji nie czekaliśmy długo! Już w pierwszy dzień strażnicy miejscy kontrolując rankiem opustoszały stary budynek bez okien i drzwi, znajdujący się za cmentarzem komunalnym a przed wiaduktem prowadzącym do Gozdowa, natrafili na osobę bezdomną. Mężczyzna po rozwodzie z żoną stracił dom nad głową, nie miał się gdzie się podziać, dlatego wybrał opustoszały budynek, jako nowe miejsce zamieszkania. Strażnicy miejscy udzielili bezdomnemu mężczyźnie doraźnej pomocy m. in: przewieźli do Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie dopełnił formalności związanej z możliwością pobytu w noclegowni.          

Kilka dni temu ratuszowi mundurowi w tym samym budynku natrafili na kolejną osobę bezdomną. Tym razem zastano w nim 59-letniego mężczyznę, który załamany po stracie pracy zaczął nadużywać alkoholu, opuszczając dom i żonę z dwójką dzieci. W wyniku negocjacji strażników miejskich z mężczyzną został on późnym wieczorem przewieziony samochodem służbowym (po wcześniejszym ustaleniu)  do Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo Chorych "Dziekanka" w Gnieźnie celem podjęcia leczenia. Chcielibyśmy nadmienić, iż wdzięczność rodziny bezdomnego mężczyzny za szybką i sprawną reakcję i przede wszystkim za przekonanie go do podjęcia leczenia, jest dla nas najlepszym wynagrodzeniem za pracę!

Apelujemy zatem do wszystkich mieszkańców, by nie byli obojętni na los bezdomnych osób! Wystarczy jeden telefon do dyżurnego Straży Miejskiej (bezpłatny 986), by być może uratować komuś życie .......

                                                                                                                                                A.H.S.

 

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT