STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2010-05-07     MAJOWY WYPAD ROWEROWY!

Rekordową liczbę rowerzystów zgromadził na wrzesińskim Rynku tegoroczny już XIII Rodzinny Rajd Rowerowy. Pogoda, która zrobiła nam w tym roku małego psikusa, nie wystraszyła zagorzałych miłośników dwóch kółek, którzy w liczbie ponad 3 tys. stawili się na starcie, wśród uczestników rajdu spostrzeć można było jego gości: kolarza Ryszarda Szurkowskiego i pogodynkę TVN Dorotę Gardias - Skórę.  

Przybyli na Rynek rowerzyści nietypowo już na samym początku otrzymali z rąk harcerzy i strażników miejskich kamizelki odblaskowe, ich założenie gwarantowało przejechanie przez linię startu. Na mecie zaś zmęczeni cykliści mogli napić się wody i skosztować przepysznej grochówki oraz otrzymywali paczki z artykułami żywnościowymi od firmy Cenos z grupy Panapol. W ofercie rajdu było także coś dla ducha, występ pełnego pasji rowerowej Krystiana Herby wzbudził wśród majowych rowerzystów duży aplauz.

Wśród uczestników rowerowej wyprawy rozlosowano nagrody, od tych drobnych (znajdujących się w namiotach) po te cenniejsze, czyli rowery. Losowaniu cyklistów przewodniczył burmistrz Tomasz Kałużny, który i w tym roku tradycyjnie zmagał się z trasą rowerowego rajdu. Dla uczniów klas czwartych natomiast wrzesińskie stowarzyszenie "Drogowskaz" przygotowało kaski rowerowe, które wręczał sam Ryszard Szurkowski. Na twarzach cyklistów, którym dopisało szczęście w losowaniu malowały się serdeczne uśmiechy.

Majowa rowerowa impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców powiatu wrzesińskiego, ale również spoza naszego kraju. Warto wymienić przy tej okazji chociażby gościa z Wielkiej Brytanii p. Merwina Malickiego oraz ze Słowacji p. Vładimira Nemetha.

O rodzinnym rajdzie można śmiało powiedzieć, że to impreza, która łączy pokolenia. Na rowerowym szlaku bowiem można spotkać miłośników dwóch kółek w różnym wieku. Najstarszym uczestnikiem tegorocznego rajdu okazał się Mieczysław Kudła, liczący już 83 wiosny, najmłodsi zaś 10 - miesięczni rowerzyści linię mety pokonywali w fotelikach rowerowych swoich rodziców.

Warto również wspomnieć, iż 996 rowerzystów po raz pierwszy zdecydowało się dołączyć do naszego grona, 38 rowerzystów zaś wiernie uczestniczy w rajdzie od trzynastu lat!

Nasza rowerowa rodzina powiększa sie z roku na rok! Ciekawi jesteśmy, ilu nas będzie w następnym roku ....!? Czy pobijemy następny rekord ...!?  

                                                                                                                                                           A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT