STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2010-05-22     NIEETYCZNI KIEROWCY!

Zajmowanie miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych przez zdrowych, pełnych siły i wigoru ludzi w naszych przekonaniach jest wysoce nieetyczne, ale wykorzystywanie ich uprzywilejowanych kart do parkowania przekracza już wszelkie granice. W ostatnim czasie strażnicy miejscy mieli do czynienia z dwoma takimi przypadkami. Pierwszym z nich był mieszkaniec Słupcy, który parkując na miejscu dla inwalidy, co prawda miał wystawioną kartę za szybą samochodu, ale należała ona do jego ojca, który miał przebywać w tym czasie na wizycie lekarskiej.

Podejrzenia strażnika miejskiego wzbudził jednak fakt, iż podane miejsce przychodni lekarskiej nie istniało. Słupczanin poproszony o wspólne pójście do przychodni i wskazanie osoby niepełnosprawnej, z którą przyjechał do naszego miasta, potwierdziło tylko podejrzenia funkcjonariusza, iż osoba taka nie przebywa wcale na terenie Wrześni. Za popełnienie wykroczenia wprowadzający w błąd strażnika miejskiego kierowca otrzymał 500 zł. mandatu karnego.

Drugi przypadek miał miejsce na terenie strefy płatnego parkowania, gdzie kobieta posługując się kartą inwalidy zmarłego ojca, wyłudziła bezpłatną możliwość zaparkowania na miejscu parkingowym. Sprawa tejże kobiety na razie jest w toku postępowania ....

                                                                                                                                                                         A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT