STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2010-11-25     INTERWENCJE STRAŻY MIEJSKIEJ WE WRZEŚNI!

INTERWENCJE STRAŻY MIEJSKIEJ WE WRZEŚNI!

  • Strażnicy miejscy we wtorkowe popołudnie interweniowali w sprawie silnego zadymianie drogi publicznej, a dokładnie ul. Kaliskiej, spowodowane rozpaleniem sporego ogniska. Jak się okazało ognisko celem pozbycia się suchych resztek rozpalili pracownicy budujący market Tesco. Strażnicy miejscy przeprowadzili rozmowę z kierownikiem budowy o zakazie spalanie suchych resztek na powierzchni ziemi w sposób stwarzający uciążliwość dla osób trzecich (uciążliwość ta skierowana była zarówno dla pieszych korzystających z chodnika, jak i dla kierowców). Tym razem strażnicy miejscy podjęli decyzję o zastosowaniu względem osoby odpowiedzialnej za to wykroczenie środka karnego pod postacią pouczenia. 16.11.2010 r.

  • 200 złotych mandatu karnego otrzymał pewien mieszkaniec Obłaczkowa, który podczas podejmowania przez strażników miejskich czynności służbowych tj. legitymowania (czynności służbowe były podejmowane ze względu na częste wybryki chuligańskie w okolicy świetlicy wiejskiej) nie chciał okazać dokumentu tożsamości celem ustalenia jego danych osobowych, a później celowo wprowadził w błąd strażnika miejskiego, co do miejsca swojego zamieszkania. Krewki młodzieniec podczas podejmowania interwencji przez strażników miejskich był pod wpływem alkoholu. 16.11.2010 r.

  • Parkowanie pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 2,5 tony na chodniku jest zabronione! Zapomniał o tym pewien kierowca z Białężyc, który zaparkował swój pojazd na chodniku przy ul. Kosynierów. Teraz za popełnione wykroczenie do gminnej kasy będzie musiał uiścić 100 złotych mandatu karnego. Na jego „drogowe” konto wpłynie również dodatkowy 1 punkt karny. 19.11.2010 r.

  •  Strażnicy miejscy w środowe przedpołudnie interweniowali w sprawie wylewania nieczystości płynnych na pole w Bierzglinie. W czasie podejmowanej kontroli 29 – letni sprawca wykroczenia (mieszkaniec tejże wioski) nie potrafił okazać strażnikom miejskim nie tylko ostatnich rachunków za wywóz nieczystości płynnych, ale i także obowiązkowej umowy z odpowiednim podmiotem trudniącym się wywozem nieczystości płynnych na oczyszczalnię ścieków. Wyjścia innego nie było, sprawcy wykroczenia należał się mandat i takowy otrzymał, jego wysokość opiewała na kwotę 200 złotych oraz został zobowiązany w trybie pilnym do podpisania umowy i okazania jej w siedzibie straży miejskiej. 23.11.2010 r.

  • Dyżurujący strażnik miejski we wtorkowe popołudnie otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Bierzglinka o potrąconym małym psiaku. Przybyły na miejsce opiekun zwierząt z wrzesińskiego schroniska przewiózł psiaka z dużymi obrażeniami łapy do weterynarza, który niestety musiał ją amputować. W chwili obecnej piesek przebywa już w schronisku dla zwierząt. Sprawcy potrącenia psiaka nie udało się niestety ujawnić. 23.11.2010 r.

                                                                                                                        A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT