STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2010-12-06     AKCJA "BEZDOMNI ZIMĄ"...!

W związku z nadchodzącą zimą i niską temperaturą strażnicy miejscy rozpoczęli coroczną akcję "Bezdomni zimą" polegającą na kontrolowaniu miejsc (opustoszałe budynki, magazyny, dworce, ogródki działkowe, klatki schodowe, piwnice, parki), gdzie ewentualnie mogą przebywać osoby bezdomne, uzależnione czy wyrzucone z różnych powodów z miejsca zamieszkania. Na wyniki akcji nie czekaliśmy długo, ponieważ już w pierwszy dzień strażnicy miejscy kontrolując rano byłą portiernię "Meramontu" natrafili na "obozowisko" osób bezdomnych, wśród których byli dwaj mężczyźni i kobieta. Po wylegitymowaniu tych osób okazało się, że kobieta posiada stałe miejsce zamieszkania, do którego udała się po naszej interwencji, jeden z mężczyzn to były mieszkaniec Nekli (mężczyzna posiadał w tej miejscowości ostatni meldunek), który przyjął od strażników miejskich propozycję doraźnego noclegu w miejskiej noclegowni w związku z niską temperaturą i został poinformowany o możliwości pozyskania pomocy stałej w nekielskim ośrodku.

Drugi znaleziony mężczyzna (bezdomny mieszkaniec gm. Września) skorzystał z możliwości przyjęcia do noclegowni. W tym celu udał się do Opieki Społecznej we Wrześni oraz Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej UMiG Września. Strażnicy miejscy podczas akcji skontrolowali również działki ogrodowe przy ul. Działkowców. Przebywający tam bezdomni (jeden z nich powrócił z zakładu karnego) odmówili zaproponowanej pomocy, twierdząc, iż są w stanie na dzień dzisiejszy poradzić sobie sami. Skontrolowano również budynek po byłym skupie złomu "Alko" przy ul. Opieszyn, w którym również zastano dwóch mężczyzn. Jednego z nich wspólnie z pracownikiem socjalnym przewieziono do miejsca, gdzie był zameldowany, natomiast drugiemu zaoferowano miejsce w noclegowni, z której jednak skorzystać nie chciał.

Apelujemy zatem do wszystkich mieszkańców, by nie byli obojętni na los bezdomnych osób! Wystarczy jeden telefon do dyżurnego Straży Miejskiej (bezpłatny 986), by być może uratować komuś życie ...........

                                                                                                                                                           A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT