STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-04-12     Z KRONIKI PRACY STRAŻY MIEJSKIEJ WE WRZEŚNI ...!
 
 • Nietypowe zgłoszenie w piątkowy wieczór otrzymali strażnicy miejscy z marketu Kaufland. Osoba ochraniająca market poinformowała mundurowych o mężczyźnie (prawdopodobnie pod wpływem alkoholu), który zamknął się w ogólnodostępnej łazience. Mężczyzna pomimo próśb strażników miejskich owego miejsca odosobnienia opuścić jednak nie chciał. Do akcji trzeba było włączyć narzędzia, a dokładnie „kombinerki, którymi drzwi otworzono. Bezdomny mężczyzna został przetransportowany do KSM celem wytrzeźwienia. 01.04.2011 r.

 • W ten sam piątkowy wieczór strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o grupie osób spożywających alkohol na placu zabaw przy ul. Chrobrego (nieopodal „Domu Seniora”). Zgłoszenie to potwierdziło się. W miejscu przeznaczonym dla dzieci strażnicy miejscy zastali trzech mężczyzn (19l., 18l., 46l.) i jedną osobę nieletnią raczących się piwem. Cała trójka otrzymała mandaty karne kredytowane w wysokości 100 złotych. Osoba nieletnia (nie spożywała alkoholu) została odwieziona do miejsca zamieszkania, gdzie odebrała ją matka. 01.04.2011 r.

 • Podczas pełnienia sobotniej służby strażnicy miejscy otrzymali kolejne dość nietypowe zgłoszenie od jednej z pracownic sklepu mieszczącego się przy ul. Dzieci Wrzesińskich. Zgłoszenie dotyczyło bowiem zanieczyszczenia miejsca dostępnego dla publiczności (jedna z bram przy ul. Dzieci Wrzesińskich) odchodami ludzkimi. Zbulwersowana tą sytuacją pracownica sklepu udała się za sprawcą wykroczenia aż na pobliski zieleniak miejski i tam wskazała go przybyłemu na miejsce patrolowi. Mężczyzna na początku nie chciał przyznać się do tegoż wykroczenia, ale konfrontacja z pracownicą sklepu szybko doprowadziła do rozwiązania tej zagadki. Mężczyzna za popełnione wykroczenie „zanieczyszczenia miejsca publicznego” otrzymał mandat karny w wysokości 50 złotych. 02.04.2011 r.

 • Dyżurujący strażnik miejski otrzymał zgłoszenie o martwym dziku leżącym w Zalewie Wrzesińskim na wysokości Psar Polskich. O martwym zwierzęciu powiadomiono wydział komunalny UMiG Września, ten zaś sprawę przekazał do Polskiego Związku Wędkarskiego we Wrześni. 04.04.2011 r.

 • 50 złotych mandatu karnego gotówkowego otrzymał bezdomny mężczyzna z firmy zajmującej się rozbiórką dawnego „Tonsilu”, który w okolicy Wrześnicy (ul. Wrzosowa) spalał na powierzchni ziemi stare drzwi (drzwi wymalowane były farbą olejną). Natychmiastowo strażnicy miejscy nakazali mężczyźnie ugasić ognisko i uprzątnąć teren. 06.04.2011 r.

 • Spadające dachówki na drogę publiczną z jednej z kamienic znajdującej się przy ul. Jana Pawła II były powodem utrudnień w ruchu drogowym w czwartkowe popołudnie. Na prośbę firmy dokonującej usunięcia luźnych dachówek za pomocą specjalnego podnośnika strażnicy miejscy wspólnie z policją zabezpieczyli rejon ulic Jana Pawła II – Rzeczna – Sądowa. 07.04.2011 r.

 • Podczas silnych wiatrów w czwartkowy wieczór doszło do zerwania linii wysokiego napięcia na drodze z Sokołowa do Słomówka. Zerwana linia zwisała nad drogą na wysokości ok. 2 metrów stwarzając zagrożenie dla nadjeżdżających samochodów (przewód elektryczny średniego napięcia o mocy 15 tys. volt). Poinformowano o zdarzeniu dyspozytora i zabezpieczono drogę do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego. 07.04.2011 r.

 • Strażnicy miejscy w ramach stałych zadań cotygodniowo (w każdy piątek i sobotę) kontrolują rejony wrzesińskich pubów. Kontrole prowadzone są w związku z doniesieniami mieszkańców (głównie ul. Słowackiego) o młodzieży zakłócającej spokój w godzinach wieczornych i nocnych. Bardzo często ich zachowanie spowodowane jest nadmierną ilością spożytego alkoholu. W ostatnie weekendy strażnicy miejscy ukarali czterech sprawców wykroczeń dot. spożywania alkoholu w miejscu publicznym na łączną kwotę 400 złotych. 09.04.2011 r.

 • W sobotnie południe natomiast strażnicy miejscy interweniowali w Obłaczkowie (kiedyś mówiło się na to Czachrowo) w rejonie ekranów przy autostradzie. Właśnie tam dwójka nieletnich postanowiła rozpalić sobie ognisko. Nieletni zostali przewiezieni do miejsca zamieszkania pod opiekę rodziców. Ognisko ugaszono. 09.04.2011 r.

 • Trzy mandaty karne w wysokości 50 złotych otrzymali kierowcy, którzy postanowili zaparkować swoje pojazdy na pasie zieleni. Pierwsze dwa wykroczenia miały miejsce na ul. Fromborskiej. Dwaj mężczyźni (mieszkańcy gminy Krzykosy i Nowego Miasta) podający się za pracowników firmy gazowej swoje wykroczenie tłumaczyli dość w dziwny sposób … uważali bowiem, że zaparkowali pojazdy na pasie zieleni, by zabezpieczyć wyciek gazu. Strażnik miejski jednak nie uwierzył w bezpodstawne tłumaczenia i kierowców ukarał. Ostatni mandat zaś otrzymał kierowca (mieszkaniec gminy Kołaczkowo), który zaparkował pojazd na pasie zieleni przy ul. Miłosławskiej. 04.04. / 11.04. 2011 r.

                                                                                                                                                           A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT