STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2016-03-22     VOLKSWAGEN CADDY JUŻ W TERENIE!
  

Eko-Patrol” strażników miejskich trafił na kolejnego śmieciarza. Dzięki potwierdzonemu sygnałowi od mieszkańca udało się go ustalić i ukarać 500 złotowym mandatem karnym. W pozostawionych w kompleksie leśnym workach znajdowały się sklepowe odpady komunalne, w tym ślad, który doprowadził mundurowych do 22-letniego mieszkańca os. Lipówki. Sprawca zaśmiecenia Małpiego Gaju został zobowiązany do uprzątnięcia śmieci i ich wywozu zgodnie z obowiązującym prawem.

Warto dodać, że ekologiczny patrol wzbogacił się o volkswagena caddy, którego strażnicy miejscy otrzymali do dyspozycji na okres jednego roku od firmy Volkswagen Poznań. Samochód to nagroda w konkursie „Niebieskich Grantów”. Organizatorzy docenili tym samym dotychczasową pracę wrzesińskich strażników miejskich w zakresie podejmowanych działań proekologicznych. Wygrany samochód służyć będzie m.in. do wzmożonej kontroli terenów zagrożonych powstawaniem dzikich wysypisk oraz ustalania sprawców, którzy pozbywają się śmieci w sposób nielegalny. W ubiegłym roku mundurowi ukarali 59 sprawców dzikich wysypisk śmieci.

Od kwietnia br. rusza także akcja ekologiczna skierowana do najmłodszych mieszkańców gminy Wrześni. We wszystkich wiejskich szkołach, w klasach 1-3, zostaną przeprowadzone zajęcia z zakresu segregacji śmieci. Strażnicy miejscy w okresie wakacyjnym planują kształtowaniem postaw proekologicznych zainteresować także osoby dorosłe. Swoje zamierzenia realizować będą podczas festynów, rajdów i imprez sportowych. A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT