STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2016-04-29   EKOPATROL UCZY SEGREGOWAĆ ŚMIECI ...!
Z początkiem kwietnia ruszyła akcja ekologiczna skierowana do najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Swym zakresem objęła wszystkie dzieci z klas 1-3 ze szkół podstawowych z gminy Września. Cel akcji jest jeden: nauka segregacji odpadów i uwrażliwienie na troskę o środowisko naturalne. Zajęcia ekologiczne zostały także przeprowadzone w Warsztacie Terapii Zajęciowej we Wrześni, z którym na co dzień aktywnie współpracujemy w zakresie programu „Niebieskie Granty”. W szkoleniu strażników miejskich brali również udział pracownicy warsztatu oraz przedstawiciele firmy Volkswagen Poznań. Akcja zakończona zostanie konkursem ekologicznym, który został już w szkołach ogłoszony. Polegać ma na wykonaniu prac przestrzennych z materiałów do ponownego wykorzystania.
2016-04-22   WRZEŚNICA ODZYSKUJE SWÓJ BLASK ...!
Od początku kwietnia br. trwały prace porządkowe związane z oczyszczeniem koryta oraz skarpy Wrześnicy. Prace wykonywane były na odcinku od tamy nad Zalewem Wrzesińskim do mostku łączącego ul. Warsztatową z Dolnośląską. Z rzeki usunięto nie tylko drobne odpady komunalne, ale także zalegające w niej konary i gałęzie.
2016-04-21   KONTROLE GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ...!
Strażnicy miejscy w ostatnim czasie interweniowali w sprawie prowadzenia niewłaściwej gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Września. Pierwszy przypadek miał miejsce w Gutowie Małym. Do rowu melioracyjnego była doprowadzona rura, którą spływały ścieki. Dwie następne interwencje miały miejsce w Psarach Wielkich.
2016-04-11   KONKURS EKOLOGICZNY "DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI"!
Strażnicy miejscy wyłonili zwycięzców konkursu ekologicznego, który został ogłoszony w ramach akcji „Dzieci segregują śmieci”. Prace przestrzenne zostały wykonane z materiałów, które nadają się do ponownego wykorzystania. Wyobraźnia małych twórców przerosła oczekiwania strażników miejskich. Dzieci wykonały wspaniałe i różnorodne prace. Wśród nich znalazła się m.in. rodzina pingwinów czy też samochód do przewozu śmieci.
2016-04-11   KOLEJNE ŚMIECI UJAWNIONE PRZEZ EKOPATROL ...!
„Eko-Patrol” strażników miejskich ujawnił kolejne dwa miejsca, gdzie zostały wyrzucone worki ze śmieciami. Pierwsze miejsce wykroczenia znajdowało się w Goniczkach, drugie zaś na drodze prowadzącej z Grzybowa do Sędziwojewa. Osoby odpowiedzialne za pozbywanie się odpadów komunalnych w sposób niezgodny z ustawą zostały ujawnione i ukarane mandatami karnymi. Są to mieszkańcy gm. Września oraz Strzałkowa.
2016-04-08   MŁODE DRZEWKA POD OCHRONĄ!
Zakończono prace pielęgnacyjne młodych drzewek, które zostały posadzone w parkach miejskich ubiegłej jesieni. Wokół każdego z nich wykonano misę, którą uzupełniono zrębkami drzewnymi. Tak przygotowana nawierzchnia jest przepuszczalna dla wody i powietrza, co zagwarantować ma, w szczególności w okresie letnim, dłuższe utrzymywanie wilgoci. Zrębki drzewne pozyskiwane są z wcześniej usuniętych lub połamanych gałęzi.
2016-04-05   WIOSENNY KRAJOBRAZ WRZEŚNI :)
Słoneczna pogoda zachęca do rodzinnych spacerów i rowerowych wycieczek. Mieszkańcy coraz chętniej korzystają z uroków miejskiej zieleni, która w ostatnim czasie wypiękniała. Posadzono bowiem 4 tysiące bratków. Zdobią one m.in. donice w centrum miasta. Kolorowo jest także przy pomnikach.
2016-03-22   STRAŻ MIEJSKA OSTRZEGA KIEROWCÓW!
Do parkowanie na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych uprawnia tylko specjalna karta parkingowa. Posługiwanie się tą kartą przez osobę do tego nieuprawnioną stanowi wykroczenie i może zakończyć się grzywną w wysokości 300 zł. Wyższa kara może spotkać natomiast kierowcę, który zaparkuje pojazd na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Grzywna w tym przypadku może wynieść 500 zł.
2016-03-22   VOLKSWAGEN CADDY JUŻ W TERENIE!
„Eko-Patrol” strażników miejskich trafił na kolejnego śmieciarza. Dzięki potwierdzonemu sygnałowi od mieszkańca udało się go ustalić i ukarać 500 złotowym mandatem karnym. W pozostawionych w kompleksie leśnym workach znajdowały się sklepowe odpady komunalne, w tym ślad, który doprowadził mundurowych do 22-letniego mieszkańca os. Lipówki...
2016-03-17   WIĘŹNIOWIE PRACUJĄ NA RZECZ MIASTA!
Już po raz kolejny Urząd Miasta i Gminy we Wrześni korzysta z pracy skazanych z Zakładu Karnego w Gębarzewie. To efekt porozumienia do jakiego doszło ponad dziesięć lat temu. Tym razem na rzecz miasta pracuje osiem osób. Pomysłów na wykorzystanie ich zapału jest wiele. Głównie są to prace porządkowe przy zieleni.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT