STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2012-12-13   SKAZANI ODŚNIEŻAJĄ CHODNIKI ...!
Osoby skazane odpracowujące karę ograniczenia wolności na rzecz lokalnej społeczności w miesiącu grudniu przez siedem dni odśnieżały m.in. następujące ulice naszego miasta: ul. Szkolna, ul. Fabryczna, ul. 3 Maja, ul. Kościelna, ul. Wielkopolska, ul. Sądowa, ul. Harcerska, ul. Staszica, ul. Dzieci Wrzesińskich, ul. Jana Pawła II, ul. Miłosławska, ul. Moniuszki, ul. Chopina, ul. Legii Wrzesińskiej, ul. Opieszyn, ul. Armii Poznań oraz ul. Słowackiego.
2012-12-06   MIKOŁAJKOWY PREZENT DLA SCHRONISKOWYCH PSIAKÓW ...!
Schronisko Miejskie dla Zwierząt we Wrześni jest beneficjentem IV edycji akcji „Wielcy Małym” organizowanej przez Agencję BKEV oraz Fundację Niechciane i Zapomniane SOS dla zwierząt. Fundacja ta wsparła już wrzesińskie schronisko miejskie darami rzeczowymi (chwytak i rękawice, klatki kennelowe, klatka łapka duża i mała) oraz środkami finansowymi na sterylizację. W grudniu zaś otrzymaliśmy od fundacji sześć palet (2160 kg) suchej karmy dla psów...
2012-10-30   NARKOTYKI PRZYCZYNĄ ZAKŁÓCANIA SPOKOJU?
Strażnicy miejscy w dniu wczorajszym (ok. godz. 18.20) interweniowali na zgłoszenie w sprawie zakłócania spokoju i spożywania alkoholu przez grupę młodzieży w piwnicy budynku wielorodzinnego na ul. Witkowskiej. Podejrzenie strażników miejskich po przybyciu na miejsce wzbudziły nie tylko butelki pozostawione po spożytym piwie, ale dziwny zapach unoszący się w powietrzu ...
2012-10-29   GŁOŚNA IMPREZA ...!
Strażnik miejski podczas służby nocnej (26-27.10.2012r.) prowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami KPP we Wrześni ok. godziny 23.00 interweniował na ul. Kościuszki w związku ze zgłoszeniem dotyczącym głośno zachowującej się młodzieży. Wynikiem przeprowadzonej interwencji było ujawnienie u jednego z legitymowanych mężczyzn (19-letniego uczestnika imprezy) suszu roślinnego koloru zielonego, czyli marihuany.
2012-10-25   STRAŻNICY UJĘLI OSOBY POSIADAJĄCE NARKOTYKI ...!
Strażnicy miejscy w czwartkowy wieczór kontrolując rutynowo kompleks leśny w Nowym Folwarku pod kątem nielegalnego zaśmiecania zauważyli pojazd (na wrzesińskich numerach), w którym siedział młody mężczyzna. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął wykonywać podejrzane ruchy czym wzbudził uwagę strażników miejskich....
2012-10-15   MIŁA NIESPODZIANKA DLA WRZESIŃSKIEGO SCHRONISKA ...!
Schronisko Miejskie dla Zwierząt we Wrześni zostało beneficjentem IV edycji akcji "Wielcy Małym" organizowanej przez Agencję BKEV oraz Fundację Niechciane i Zapomniane SOS dla Zwierząt. Fundacja obdarowująca nasze schronisko powstała w 2006 roku w Łodzi. Od kilku lat przy wsparciu znanych i lubianych artystów poprzez medialną akcję wspiera schroniska w Polsce przekazując na ich rzecz karmę, leki i niezbędne do pracy sprzęty. W tym roku wśród ośmiu schronisk w Polsce ( do tego grona zostały zaliczone również schroniska dla zwierząt: w Łęczycy, Łodzi, Tychach, Boguszycach, Ostrowi Mazowieckiej, Żernicy, Konstancinie - Jeziornej) znalazło się i nasze wrzesińskie z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Każda bowiem otrzymana pomoc w takim zakresie poprawia warunki trzymania zwierząt i skuteczność pracy opiekunów.
2012-10-13   INTERWENCJE SCHRONISKOWE ...!
Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie dwóch psów (owczarka niemieckiego i mieszańca), które w piątkowy ranek zablokowały rejon ronda (wstrzymały ruch pojazdów) na ul. Szkolnej. Do uciekinierów został wezwany opiekun zwierząt, który złapał je i przewiózł do schroniska. Jeszcze w ten sam dzień znalazła się ich właścicielka, która otrzymała za brak nadzoru nad zwierzętami mandat karny kredytowany wysokości 100 złotych.
2012-10-10   DROGOWE INTERWENCJE STRAŻNIKÓW MIEJSKICH ...!
100 złotych mandat karnego gotówkowego i 1 punkt karny otrzymał 47-letni mieszkaniec Bułgarii, który w sobotnie przedpołudnie zaparkował pojazd na przejściu dla pieszych na ul. Rynek. Taką samą karę (tylko, że mandat karny kredytowany) otrzymał także 49-letni mieszkaniec gm. Nekla, który również zaparkował pojazd na przejściu dla pieszych.
2012-10-04   PLAKATOWALI BEZ ZEZWOLENIA ...!
200 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał z rąk strażników miejskich 20-letni mężczyzna z gm. Miłosław, który na słupach energetycznych (czyli w miejscu do tego nieprzeznaczonym i bez zgody zarządzającego tym słupem) rozwieszał plakaty jednej z firm pożyczkowych działających na terenie naszego miasta....
2012-10-03   PRACOWALI BEZ ODPOWIEDNIEGO OZNAKOWANIA ...!
Brak odpowiedniego oznakowania podczas prowadzenia robót w pasie drogowym (a dokładnie podczas wymiany okien w witrynie sklepowej) było podstawą do podjęcia interwencji przez strażników miejskich. Sytuacja ta miała miejsce na ul. 3-Maja. Osobę odpowiedzialną (19-letniego mieszkańca Wrześni) ukarano mandatem karnym kredytowanym w wysokości 100 złotych i zobowiązano do niezwłocznego naprawienia uchybienia. Strażnicy miejscy interweniowali również w sprawie braku odpowiedniego oznakowania podczas prowadzenia robót w pasie drogowym na ul. Żwirki i Wigury. Osobę odpowiedzialną (38-letniego mieszkańca gm. Nowe Miasto nad Wartą) ukarano mandatem karnym kredytowanym w wysokości 100 złotych i zobowiązano do niezwłocznego naprawienia uchybienia.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT