STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2012-04-06   WYLEWAŁ DO PRZYDROŻNEGO ROWU ...!
500 złotych mandatu karnego otrzymał właściciel firmy znajdującej się w Nowej Wsi Królewskiej, który w sposób niezgodny z ustawą pozbywał się nieczystości płynnych ze stawku (zbiornika) znajdującego się na jego terenie do przydrożnego rowu. O zdarzeniu tym strażnicy miejscy poinformowali zostali środowym popołudniem przez przejeżdżającego tamtędy kierowcę.
2012-04-05   KRONIKA STRAŻY MIEJSKIEJ ...!
Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie dwóch psów średniej wielkości, które atakowały przechodniów i rowerzystów we wsi Noskowo. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia psiaki znajdowały się poza posesją właściciela. Dodajmy, że posesja ta nie ma odpowiedniego ogrodzenia. Właścicielkę psów strażnicy miejscy ukarali mandatem karnym kredytowanym w wysokości 200 złotych.
2012-04-03   ŚMIECI .... ŚMIECI .... ŚMIECI ....!
Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie zaśmieconego terenu przy działkach ogrodowych znajdujących się na ul. Szosa Witkowska. Zgłoszenie zostało złożone do dyżurującego strażnika miejskiego przez jednego z zaniepokojonych działkowiczów. Strażnicy miejscy w zaśmiecony rejon wysłali osobę wykonującą pracę społeczną w ramach kary ograniczenia wolności, która uzbierała łącznie 46 worków śmieci.
2012-03-07   MAGAZYN SCHRONISKA PEŁEN KARMY DLA PSIAKÓW ...!
We wtorkowe przed południe magazyn schroniska miejskiego dla zwierząt zapełnił się po brzei, a to za sprawą firmy Pedigree i Whiskas, która w ramach ogólnopolskiej akcji "Kupując, pomagasz" przekazała naszym milusińskim ponad 8 tom suchej karmy. To dość spore wyróżnienie dla naszego schroniska, ponieważ znalazło się ono w gronie wybranej dwudziestki z całej Polski ....
2012-03-07   KRONIKA PRACY STRAŻY MIEJSKIEJ ...!
Dyżurujący strażnik miejski w środowy wieczór otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny o dwóch dużych psach (maści rudej i czarnej) bezpańsko biegających w okolicy torów kolejowych na ul. Gnieźnieńskiej. Po przybyciu na miejsce interwencja potwierdziła się. W okolicach wskazanego miejsca publicznego strażnicy miejscy zauważyli biegające psy ...
2012-02-18   KONTROLA GOSPODARKI WODNO - ŚCIEKOWEJ W BIERZGLINKU ...!
Strażnicy miejscy od września 2011 r. prowadzą akcje dotyczącą kontroli gospodarki wodno - ściekowej, która obejmuje wsie należące do gminy Września. Skontrolowano już pod tym kątem posesje znajdujące się na terenie Psar Polskich, Przyborek czy też Sokołowa. W chwili obecnej taką kontrolą został objęty Bierzglinek. Jest to także spowodowane pewnym niepokojącym sygnałem, jaki otrzymała straż miejska ....
2012-02-13   AGRESYWNE PSY ZAATAKOWAŁY ...!
Strażnicy miejscy otrzymali pilne zgłoszenie o dwóch agresywnych psach (owczarek niemiecki + mieszaniec owczarka niemieckiego), które bez opiekI biegały w miejscu publicznym, a dokładnie we wsi Gozdowo (pomiędzy wiaduktem a cmentarzem parafialnym). Interwencja była dość pilna, ponieważ agresywne psy atakowały dzieci, które nie mogły bezpiecznie wrócić do domu. Wobec tego zagrożenia strażnicy miejscy szybko udali się do Gozdowa, skąd zabrali dzieci i przewieźli je w bezpieczne miejsce (do centrum wsi). Sami natomiast powrócili na miejsce zdarzenia, gdyż jeden z uczniów pozostawił rower z kamizelką odblaskową przy posesji, z której wybiegały owe psy.
2012-02-11   WYSYPAŁ GRUZ NA TEREN GMINNY ...!
Strażnicy miejscy w sobotnie przedpołudnie interweniowali w sprawie dużej ilości gruzu, który został wysypany na teren gminny (ok. 5 metrów ) w okolicy ul. Czerniejewskiej. Sprawca wykroczenia (35-letni mężczyzna) został ukarany mandatem karnym kredytowanym w wysokości 300 złotych i jednocześnie został zobowiązany przez strażników miejskich do uprzątnięcia tegoż gruzu w trybie natychmiastowym.
2012-02-08   W POGONI ZA PSAMI ...!
Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie trzech psów, które atakowały ludzi. Sytuacja miała miejsce na drodze prowadzącej z Kaczanowa do Neryngowa. O trzech psach biegających bez opieki strażnicy miejscy zostali poinformowani przez sołtysa Kaczanowa. Na miejsce zostali również wezwani pracownicy schroniska miejskiego dla zwierząt, którzy przystąpili do akcji schwytania psów.
2012-01-28   DOCENIONO WARTOŚĆ PRACY OSADZONYCH ...!
Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu skazanych poprzez aktywne włączanie ich w pracę na rzecz społeczności lokalnej było głównym tematem przewodnim styczniowej konferencji zorganizowanej przez Zakład Karny w Gębarzewie. Wśród zaproszonych osób znaleźli się także wrzesińscy strażnicy miejscy, którzy poproszeni przez władze zakładu przedstawili prezentację dotyczącą efektów półrocznej pracy społecznej osadzonych na terenie Wrześni.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT