STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2012-01-10   SZAMBO NA LEWO ...!
Strażnicy miejscy pod koniec grudnia interweniowali na anonimowe zgłoszenie o wylewaniu nieczystości płynnych z przydomowego szamba na pobliskie pole. Rzecz się działa w Bierzglinku. Na miejscu strażnicy miejscy ustalili 62-letniego sprawcę powyższego wykroczenia, którego ukarano 500-złotowym mandatem karnym. To nie pierwsze tego typu wykroczenie, które strażnicy miejscy ujawnili na tzw. "gorącym uczynku".
2012-01-09   ROBOTY W PASIE DROGOWYM BEZ OZNAKOWANIA ...!
Brak odpowiedniego oznakowania informującego pieszych o wykonywanych robotach w pasie drogowym na ul. Sienkiewicza (montaż okna w jednym ze sklepów odzieżowych) było podstawą do zainterweniowania przez strażników miejskich. Za popełnione wykroczenie osoba odpowiedzialna otrzymała mandat karny w wysokości 100 złotych.
2011-11-16   KONTROLA GOSPODARKI WODNO - ŚCIEKOWEJ W SOKOŁOWIE ...!
Kontrola gospodarki wodno - ściekowej w Sokołowie rozpoczęła się w połowie października. Strażnicy miejscy skontrolowali rów melioracyjny (pod kątem nielegalnych podłączeń) znajdujący się w lewej części Sokołowa (za posesjami znajdującymi się na ul. Ogródkowej - płk. Brzezańskiego - Słomowskiej). W ramach tejże kontroli ujawniono pewne nieprawidłowości i ustalono, że kilka posesji nie jest podłączonych do sieci kanalizacyjnej.
2011-11-12   ŚMIECI, ŚMIECI, ŚMIECI ...!
Śmieci rozsypane na terenie ogródków działkowych (ul. Działkowców) - to kolejna interwencja, jaką otrzymali strażnicy miejscy w sobotnie przedpołudnie. Patrolowi interwencyjnemu udało się ustalić właściciela bałaganu, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych. Zobowiązano go również do ich uprzątnięcia, co uczynił.
2011-11-12   BRAK OZNAKOWANIA ROBÓT DROGOWYCH ...!
300 złotych mandatu karnego otrzymał 36-letni kierownik robót drogowych przeprowadzanych na ul. Słowackiego, który wbrew ustawowemu obowiązkowi ich nie oznakował, co groziło utratą zdrowia przez przechodniów. Mężczyzna został zobowiązany przez strażników miejskich do usunięcia uchybień w trybie natychmiastowym.
2011-11-10   ZNALEZIONE POD SKLEPEM ...!
Cztery szczeniaki w czwartkowy ranek znalazła pod sklepem spożywczym jego właścicielka. Rzecz działa się w Otocznej. Podrzucone psiaki "zamknięte" były w małej skrzynce. Na miejsce został wysłany pracownik schroniska miejskiego, który zabrał je do wrzesińskiego przytuliska. Na razie nie wiadomo kto podrzucił psiaki i dlaczego w takim miejscu? Jedno jest jednak pewne, że można je już zaadoptować.
2011-11-08   PIERWSZE SYGNAŁY OD MIESZKAŃCÓW ...!
Strażnicy miejscy już otrzymują sygnały o osobach bezdomnych, które nocują na terenie opustoszałych działek ogrodowych. Pierwsze zgłoszenie do siedziby strażników miejskich dotarło we wtorkowy wieczór. Zaniepokojony działkowiec poinformował, iż w jednej z altan ogrodowych (ul. Szosa Witkowska) nocują dwaj bezdomni mężczyźni. Strażnicy miejscy, którzy przybyli na interwencję we wskazanym miejscu zastali jednego z nich. Mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania, został przewieziony do miejskiej noclegowni, gdzie spędził noc.
2011-10-31   PODAŁ FAŁSZYWE DANE OSOBOWE ...!
Fałszywe dane osobowe przedstawił strażnikom miejskim 27-letni mieszkaniec Bierzglina, który w poniedziałkowy wieczór (Halloween) wracał z dyskoteki Best przy ul. Wrocławskiej. Pijany młodzieniec nie zważając na pojazd służbowy strażników miejskich prawie wpadłby pod jego koła. Zapytany o nazwisko i adres zamieszkania skłamał podając dane, które w rzeczywistości nie istniały....
2011-10-21   SCHRONISKOWE INWESTYCJE ...!
Od ponad dwóch miesięcy trwa kapitalny remont naszego wrzesińskiego schroniska dla zwierząt. Pod okiem psiego opiekuna Ireneusza Zawala i przy dużej pomocy więźniów odbywających karę w Zakładzie Karnym w Gębarzewie odnowiono m.in. wszystkie kojce, wybudowano dwie ocieplone izolatki dla chorych zwierząt, jak i dla szczennych suk, wyremontowano pomieszczenie (położono płytki oraz wstawiono okno), w którym znajduje się teraz kuchnia.
2011-10-14   KONTROLA GOSPODARKI WODNO - ŚCIEKOWEJ W PSARACH POLSKICH ..!
Kontrola gospodarki wodno-ściekowej rozpoczęła się na początku września (dokładnie od 05.09.2011r.). Od tego czasu skontrolowano Psary Polskie (cześć lewą od strony zalewu wrzesińskiego). W ostatnich dniach rozpoczęto również kontrolę w Przyborkach (także część lewą). W następnych dniach zostanie również skontrolowana reszta posesji wymienionych powyżej wiosek.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT