STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-10-12   BIAŁA EMULSJA NA UL. DASZYŃSKIEGO ..!
Dyżurujący strażnik miejski w czwartkowe popołudnie otrzymał zgłoszenie o rozlanej na ul. Daszyńskiego (od przejścia dla pieszych do ronda) białej emulsji. Farba miała wydostawać się z pojazdu, który został zaparkowany na parkingu przy zieleniaku miejskim. Strażnicy miejscy za zanieczyszczenie drogi publicznej 22-letniego sprawcę wykroczenia z gminy Kramsk ukarali mandatem karnym kredytowanym w wysokości 200 złotych.
2011-10-07   BEZINTERESOWNA POMOC SZKOLNEJ MŁODZIEŻY ...!
Klasa V d Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrześni postanowiła zrobić miłą niespodziankę naszym schroniskowym psiakom. Uczniowie w ramach akcji, wymyślonej przez wychowawcę Tomasza Goca, przez miesiąc zbierali do puszki pieniążki, za które zakupili suchą karmę. Ale na tym nie koniec. Nasze schronisko dzięki piątoklasistom wzbogaciło się również o ocieplaną budę ...
2011-10-06   OGŁOSZENIA W NIEDOZWOLONYM MIEJSCU ...!
Na gorącym uczynku strażnicy miejscy ujęli dwie kobiety, które na drzewach rozwieszały ogłoszenia jednej z firmy udzielającej pożyczki gotówkowe. Sprawczynie wykroczenia otrzymały mandaty karne kredytowane w wysokości 200 złotych każda. Strażnicy miejscy nakazali także usunąć resztę porozwieszanych ogłoszeń.
2011-10-01   KAMIENIE NA WIEJSKIEJ DRODZE ...!
57-letni mężczyzna na drodze publicznej w Chociczy Małej wyrzucił przyczepkę kamieni uzbieranych z pobliskiego pola. Pozostawione kamienie stanowiły utrudnienie w ruchu drogowym. Interwencja zakończyła się mandatem karnym kredytowanym w wysokości 100 złotych. Strażnicy miejscy zobowiązali mężczyznę również do usunięcia kamieni, co już uczynił.
2011-10-01   PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH - ZABLOKOWANE ...!
Mandatem karnym w wysokości 100 złotych, 1 pkt. karnym oraz blokadą na koło zakończyła się interwencja strażników miejskich w stosunku do 28-letniej mieszkanki gm. Czerniejewo. Młoda kobieta w sobotnie przedpołudnie zaparkowała pojazd na przejściu dla pieszych na ul. Jana Pawła II. Tego specjalnie wyznaczonego miejsca dla pieszych ponoć nie zauważyła ......
2011-09-14   PODEJRZANY PAKUNEK ...!
W środowy ranek niewiadomego pochodzenia paczka z dedykacją "dla lokatorów" znalazła się pod drzwiami jednej z mieszkanek ul. Kościuszki. Zaniepokojona kobieta tegoż osiedla powiadomiła o całym zdarzeniu dyżurującego strażnika miejskiego. Na miejscu mundurowi "podejrzaną" paczkę otworzyli ...
2011-09-01   KONTROLA TAKSOMETRÓW, WAG I ODWAŻNIKÓW...!
W sierpniu strażnicy miejscy wspólnie z Obwodowym Urzędem Miasta i Wag w Gnieźnie sprawdzali legalizację taksometrów elektronicznych w taksówkach. Kontrola objęła postoje taksówek znajdujących się na ul. Harcerskiej i ul. Dworcowej. Tutaj uchybień żadnych nie wykryto. Wrzesińskie taksówki wożą klientów nie oszukując ich portfeli. Wyniki kontroli wag i odważników na targowisku miejskim (ul. Kościuszki) i zieleniaku (ul. Daszyńskiego) wyglądały już nieco inaczej. Strażnicy miejscy wspólnie z gnieźnieńskimi kontrolerami wykryli nieprawidłowości w trzech przypadkach. Właścicielom wag, które nie miały legalizacji zostały nałożone mandaty karne o łącznej kwocie 250 złotych.
2011-08-02   PRÓBA KRADZIEŻY METALOWEJ SIATKI ...!
Anonimowe zgłoszenie otrzymali strażnicy miejscy na bezpośredni telefon patrolowy w piątkowe południe. Zaniepokojony rozmówca informował, że zauważył podejrzane osoby, które prawdopodobnie dokonują kradzieży siatki z ogrodzenia terenu będącego magazynem firmy ENEA na ul. Sikorskiego. Po dotarciu na miejsce patrolu interwencyjnego zgłoszenie potwierdziło się.
2011-08-01   "BOĆKI" W NASZYM SCHRONISKU ...!
Dwa bociany trafiły do wrzesińskiego schroniska w miniony weekend. Starszy z nich to mieszkaniec Kleparza, drugi natomiast pochodził z gniazda znajdującego się w Gozdowie. Powodem ich pobytu w przytulisku dla zwierząt były problemy z lataniem. Młodszy bocian miał nadłamane skrzydło, które na miejscu zostało usztywnione przez weterynarza. Bociany zostały przewiezione przez opiekuna zwierząt do "Ptasiego Azylu" przy Nowym ZOO w Poznaniu.
2011-08-01   HARCERZE SZUKAJĄ NOWYCH DOMÓW DLA PSIAKÓW!
Chciałbyś mieć psiaka, który lubi długie spacery i zabawy z dziećmi? Szukasz dobrego stróża do pilnowania posesji? A może zadowoli Cię psiak, który wieczorową porą chętnie poleży z Tobą na kanapie? To świetnie trafiłeś wrzesińskie schronisko jest gotowe spełnić od zaraz Twoje marzenie o wiernym towarzyszu życia na wiele lat!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT