STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-07-28   BRAK RACHUNKÓW ZA WYWÓZ NIECZYSTOŚCI PŁYNNYCH ...!
Strażnicy miejscy skontrolowali w Grzybowie kilka posesji pod kątem nieprawidłowości związanych z gospodarką wodno - ściekową. Jak się niestety okazało czterech właścicieli posesji nie potrafiło ratuszowym mundurowym okazać odpowiednich dokumentów (rachunków) związanych z wywozem nieczystości płynnych, co oznaczało, że pozbywali się tych nieczystości nielegalnie.
2011-07-26   ŚMIECI W ROWIE ...!
Pewien mieszkaniec wsi wyrzucił przyczepkę śmieci po ociepleniu prywatnej posesji w rejonie drogi Węgierki - Otoczna (droga przy torach). Anonimowy informator poinformował o tym zdarzeniu strażników miejskich. Sprawcę wykroczenia wykryto i zobowiązano najpierw do uprzątnięcia i wywozu śmieci, po czym nałożono na niego mandat karny w wysokości 300 złotych.
2011-07-20   ZŁAPANO NA GORĄCYM UCZYNKU ...!
We wtorkowy wczesny ranek dyżurujący strażnik miejski otrzymał anonimowe zgłoszenie o wylewaniu nieczystości płynnych z przydomowego szamba na pobliskie pole. Zgłoszenie potwierdziło się. W miejscowości Bierzglinek interweniujący strażnicy miejscy "odkryli" także narzędzie wykroczenia tzn. włożoną w szambo pompę i wąż o długości ok. 100 metrów odprowadzający nieczystości na pole.
2011-07-15   TIR W CENTRUM MIASTA ...!
Samochód ciężarowy w centrum naszego miasta to ostatnio dość częsty widok. Tym razem znaków drogowych nie zauważył 24 - letni kierowca z powiatu kościańskiego (do centrum dojechał od ul. Staszica). Z wąskich uliczek wyprowadził go zmotoryzowany patrol strażników miejskich, przedtem jednak kierowca otrzymał mandat karny kredytowany w wysokości 150 złotych i 2 punkty karne.
2011-07-15   UWIĘZIONA JASKÓŁKA .. PODRZUCONY ŻÓŁW ...!
Jaskółkę uwięzioną przy rynnie na dachu budynku wielorodzinnego w środowe popołudnie zgłosił dyżurującemu strażnikowi miejskiemu mieszkaniec ul. Szkolnej. Skrzydło tego chronionego ptaka zaplątało się w zwój sznurka. By uratować jaskółkę strażnicy miejscy udali się na ostatnie piętro tegoż budynku i przy uprzejmości jednej z mieszkanek z okna jej pokoju ściągnęli ptaka.
2011-07-12   PRZYGARNIJ PRZYJACIELA ZE SCHRONISKA c.d....!
Poniżej prezentujemy dalszą część zdjęć wraz z opisem psiaków ze schroniska gotowych do adopcji: NOWY - to średni psiaczek, który od niedawna przebywa w naszym schronisku, jest spokojny i bardzo przyjazny dla ludzi, idealny dla tych, którzy chcą mieć wiernego przyjaciela, wykastrowany, PĘDZĘL - roczny psiak, który jest w typie owczarka niemieckiego z charakterystycznym białym zakończeniem na ogonie, pomimo że jest dość duży jest wesoły i bardzo przyjazny dla ludzi, DZIADUNIO - to 6-letni psiaczek średniego wzrostu, spokojny i przyjazny dla otoczenia, również dla innych psów ...
2011-07-12   PRZYGARNIJ PRZYJACIELA ZA SCHRONISKA ...!
Zachęcamy mieszkańców gminy Września i nie tylko do adopcji naszych psiaków ze schroniska miejskiego dla zwierząt. Schronisko w chwili obecnej posiada 75 małych i dużych przyjaciół czekających na nowy i troskliwy dom. Gwarantujemy, że każdy przyszły właściciel znajdzie u nas towarzysza na wiele lat, który będzie odpowiadał jego wymaganiom. Mamy bowiem psiaki z charakterem, ale i także takie, które lubią długie spacery i zabawy z dziećmi. W naszym przytulisku mieszkają także psiaki, które sprawdzą się w pilnowaniu posesji i takie, które wieczorową porą chętnie poleżą ze swoim właścicielem na kanapie. W akcji "Przygarnij przyjaciela ze schroniska" będziemy prezentować psiaki do adopcji.
2011-07-11   PIWKO W MIEJSCU NIEDOZWOLONYM ...!
Ciepłe dni sprawiają, że coraz więcej młodzieży spożywa alkohol w miejscu publicznym. Do najczęstszych miejsc niestety należą place zabaw dla dzieci oraz tereny miejskich szkół. Podczas rutynowego patrolu strażnicy miejscy ujawniają w ciągu tygodnia kilkanaście takich wykroczeń. Oto kilka przykładów. W piątkowy wieczór grupa młodzieży przebywała na terenie placu zabaw dla dzieci na ul. Słowackiego (przedszkole "Mali Przyrodnicy"). Jeden z chłopców spożywał alkohol w postaci piwa, drugi natomiast zamiast wyrzucić butelkę do kosza stojącego na placu zabaw rzucił ją na zielony teren.
2011-07-10   OGNISKO Z WYKŁADZINĄ ...!
200 złotych mandatu karnego otrzymała właścicielka domku jednorodzinnego z os. Sławno, która na powierzchni ziemi spalała nie tylko resztki ogrodowe, ale i również folie i wykładziny podłogowe. O nieprzyjemnym zapachu poinformował dyżurującego strażnika zaniepokojony przechodzień.
2011-07-09   DROGA ZAWALONA GRUZEM ...!
W ostatni dzień czerwca dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o zaśmieceniu drogi prowadzącej z Kaczanowa do Nadarzyc. Droga gruntowa została zaśmiecona gruzem, który pochodził z remontowanego budynku mieszkalnego w Kaczanowie. Sprawcę wykroczenia ukarano mandatem karnym kredytowanym w wysokości 100 złotych i nakazano przywrócić stan drogi do użyteczności.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT