STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-07-07   PRACE SPOŁECZNE OSADZONYCH Z ZK GĘBARZEWO
Od połowy czerwca ośmiu osadzonych pracuje społecznie na rzecz naszego miasta. To efekt porozumienia do jakiego doszło 19 maja 2011 roku pomiędzy Zakładem Karnym w Gębarzewie a Urzędem Miasta i Gminy we Wrześni. Osadzeni, którzy zostali skierowani do urzędu w celu wykonywania pracy porządkowo - remontowej, w pierwszy dzień zostali przeszkoleni w zakresie BHP oraz przydzielono im odzież roboczą.
2011-07-04   PRAKTYCZNA NAUKA JAZDY NA ROWERZE ...!
Dokładnie 363 uczniów z terenu powiatu wrzesińskiego skorzystało w tym roku (w maju i czerwcu) z Miasteczka Ruchu Drogowego, które usytuowane jest przy Wrzesińskich Obiektach Sportowo - Rekreacyjnych na ul. Świętokrzyskiej. Do nauki bezpiecznej i praktycznej jazdy na rowerze oraz do przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową zachęcało szkoły już w kwietniu Stowarzyszenie "Drogowskaz".
2011-06-07   PSIE INTERWENCJE ...!
Szczeniaczek (rasy mieszaniec) został podrzucony pod drzwi mieszkania jednej z kamienic przy ul. Kościelnej. Piesek został zabrany przez pracownika schroniska do wrzesińskiego przytuliska. Miał jednak dużo szczęścia, bo znalazł już nowy dom. Co prawda, na razie tylko tymczasowy, bo w każdej chwili może znaleźć się jego prawowity właściciel. Jeżeli jednak okaże się, że przez dwa tygodnie nikt nie zgłosi się po psiaka zostanie w tym domu już na zawsze. Dwa dni przed natomiast strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o sznaucerze przywiązanym do śmietnika przy ul. Kutrzeby. Na miejsce został wysłany pracownik schroniska, który zabrał psiaka na badanie do weterynarza, a potem do wrzesińskiego przytuliska. Jeszcze w tym samym dniu odnalazła się jego właścicielka. Okazało się, że psiak prawdopodobnie uciekł ...
2011-06-06   POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIEROWCĄ ...!
W sobotnią noc na wspólnej służbie strażnika miejskiego z policjantem (z sekcji dzielnicowych) na ul. Kościuszki (w rejonie sklepu Bimex) do kontroli drogowej nie zatrzymał się kierowca poruszający się pojazdem marki Seat. Kierowca widząc patrol funkcjonariuszy zaczął uciekać w kierunku miejscowości Gozdowo. Funkcjonariusze podjęli decyzję o pościgu ...
2011-06-09   BRAK OZNAKOWANIA ROBÓT W PASIE DROGOWYM ...!
Firmy, które wykonują jakiekolwiek prace powinny zawsze pamiętać o ich oznakowaniu. Obowiązek ten dotyczy przede wszystkim prac wykonanych w pasie drogowym. Ponadto oznakowanie takie powinno odpowiadać wymaganiom i być łatwo dostrzegalne zarówno w dzień, jak i w nocy. Niestety obowiązku tegoż nie dokonała pewna firma z województwa dolnośląskiego, której prace w pasie drogowym przy ul. Sienkiewicza (montowanie podświetlanej reklamy) utrudniały ruch na drodze. Osobę odpowiedzialną za ich wykonywanie ukarano mandatem karnym w wysokości 100 złotych i nakazano uzupełnić brakujące oznakowanie.
2011-05-26   ZNALEZIONA ZGUBA ...!
W czwartkowe przedpołudnie pewien mieszkaniec gminy Czerniejewo przechodząc ul. Jana Pawła II, tuż obok "Lukasa", znalazł telefon komórkowy marki Sony Ericsson. Od razu skojarzył starszego mężczyznę, którego dosłownie chwilkę przed widział stojącego tuż przy banku uznając, że telefon należy pewnie do niego. Niestety starszego mężczyzny już nie było w okolicy.
2011-05-23   JAZDA NA MASCE SAMOCHODU ...!
Zadziwiające zgłoszenie otrzymał dyżurujący strażnik miejski w czwartkowe południe. Osoba zgłaszająca twierdziła, że w miejscowości Bierzglinek na ul. Klonowej młodzież, poruszająca się samochodem marki Lancia, nieprzepisowo korzysta z tegoż pojazdu. Ta nieprawidłowość polegała na tym, że młody mężczyzna przewożony był na masce pojazdu, a za kierownicą siedziała młoda dziewczyna. Nietypową rozrywkę młodym ludziom przerwali strażnicy miejscy.
2011-05-21   DROGA ZABRUDZONA BŁOTEM I DARNINĄ ...!
Kierowca samochodu ciężarowego (TIR-a) zabrudził błotem drogę publiczną w miejscowości Osowo. 29-letni kierowca został ukarany mandatem karnym kredytowanym w wysokości 50 złotych. Po interwencji strażników miejskich na drogę skierowano ekipę sprzątającą i to łącznie ze sprzętem mechanicznym
2011-05-18   STOP WAGAROM ...!
Trzy młode uczennice gimnazjum zamiast skierować swoje kroki na zajęcia szkolne wybrały miejsce dla nich bardziej przyjemne, a mianowicie nazywaną przez młodzież tzw. „plażę”, która mieści się nad Wrześnicą w parku im. Dzieci Wrzesińskich. Tam pośród otaczającej zieleni wydało się młodym dziewczętom, że są niewidoczne. Niestety zauważył ich patrol strażników miejskich kontrolujący rutynowo ten obszar miasta. Uczennice zostały przekazane pod opiekę osobom dorosłym.
2011-05-11   INTERWENCJE STRAŻNIKÓW MIEJSKICH ...!
100 złotych mandatu karnego kredytowanego i 1 punkt karny otrzymał 31-letni mieszkaniec gminy Brodnica, który zaparkował ciągnikiem rolniczym na nowym chodniku. Wytłumaczeniem dla kierowcy była prowadzona rozmowa przez telefon komórkowy. Dodajmy, iż ulica ta nie posiada znaku zatrzymywania się, więc kierowca mógł swobodnie zatrzymać się i przeprowadzić rozmowę nie łamiąc przepisów ruchu drogowego.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT