STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-04-12   XIV RODZINNY RAJD ROWEROWY ..!
Miło nam zaprosić już po raz XIV wszystkich miłośników dwóch kółek na Rodzinny Rajd Rowerowy, który tradycyjnie odbędzie się 3 maja 2011 roku we Wrześni. Peleton rowerzystów wystartuje z wrzesińskiego Rynku o godzinie 9.00 i zmierzy się z trasą, która liczyć w tym roku będzie 24 km. Start: ul. Rynek - ul. Witkowska – Gutowo Małe – Kleparz – Grzybowo – Stanisławowo – Sędziwojewo – Gutowo Wielkie – Meta – Amfiteatr.
2011-03-27   SOWY Z MISIA USZATKA POZNAWAŁY PRACE URZĘDNIKÓW ...!
Wizyty przedszkolaków w naszych ratuszowych murach należą zawsze do najsympatyczniejszych spotkań. Radość dzieci, uśmiechy na twarzy, tysiące niepowtarzalnych pytań i zaskakujące nas dorosłych odpowiedzi pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Podczas ostatniej wizyty przedszkolaków z "Misia Uszatka" nie było inaczej .... Grupa "Sów" (dzieci 5 i 6 - letnie) goszcząc w ratuszu miała możliwość poznania pracy urzędników "od kuchni".
2011-03-22   ROBOTY W PASIE DROGOWYM BEZ ODPOWIEDNIEGO OZNAKOWANIA ...!
Brak odpowiedniego oznakowania robót w pasie drogowym oraz brak zgody na zajęcie tegoż pasa od właściciela drogi (wł. gminy) przez firmę zakładającą sieć wodno - kanalizacyjną było główną przyczyną interwencji strażników miejskich przy ul. Spokojnej. Osobę odpowiedzialną za nadzór nad tymi pracami strażnicy miejscy ukarali mandatem karnym kredytowanym w wysokości 100 złotych.
2011-03-19   WIOSENNE PORZĄDKI ...!
25 pełnych worków śmieci uzbierali skazani odpracowujący karę ograniczenia wolności w postaci pracy na cele społeczne w Urzędzie Miasta i Gminy we Wrześni. Uprzątnięcie pobocza drogi w wioskach Słomowo - Psary Polskie - Nowy Folwark wyznaczyli skazanym nadzorujący ich pracę strażnicy miejscy ... ale to nie koniec wiosennej akcji ratuszowych mundurowych ....
2011-03-17   WIELKA DZIURA ...!
Strażnicy miejscy w czwartkowe południe interweniowali na prośbę referatu komunalnego UMiG we Wrześni w sprawie sporej zapadliny, która pojawiła się na środku drogi w Gutowie Wielkim. Zapadlina o głębokości ok. 50 - 60 cm powstała prawdopodobnie wskutek nadmiaru wody przepływającej przez przepust pod drogą i stwarzała zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Strażnicy miejscy zabezpieczyli miejsce pachołkami do czasu przybycia odpowiednich służb drogowych. Drogowcy zapadlinę zlikwidowali natychmiastowo.
2011-03-12   WIECZORNE WYBRYKI MŁODZIEŻY ...!
W piątkowy wieczór (około godziny 21.20) dyżurujący strażnik miejski zauważył na monitoringu grupkę młodzieży na płycie Rynku, w której trzy osoby spożywały alkohol w postaci piwa. Puste puszki od "złocistego trunku" trzej młodzi mężczyźni postanowili wyrzucić do stojącego obok kwietnika. Wezwany na miejsce patrol ukarał młodych mężczyzn (20l., 19l., 22l.) za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym mandatami karnymi w wysokości 100 złotych i zobowiązał do uprzątnięcia puszek. Coraz cieplejsze dni sprawiły również, że młodzież zaczęła spotykać się w swoim gronie. Na wieczorne spotkania wybrała miejsce dość nietypowe, bo znajdujące się tuż pod oknami mieszkańców bloku przy ul. Dąbrowskiego. Głośno prowadzone rozmowy i odtwarzanie muzyki przez grupę młodzieży powodowało zakłócenie spokoju publicznego mieszkańców tegoż bloku.
2011-03-09   Z KRONIKI NIEPRAWIDŁOWEGO PARKOWANIA ...!
Z kroniki nieprawidłowego parkowania ..... 500 złotych mandatu karnego do gminnej kasy są zobowiązani wpłacić kierowcy, którzy zaparkowali swoje pojazdy na miejscu przeznaczonym dla inwalidy, bez wymaganych uprawnień. Wykroczenia miały miejsce na parkingu przy Urzędzie Skarbowym (ul. Warszawska). Blokada koła, 100 złotych mandatu karnego i 1 pkt. karny - to konsekwencje parkowania pojazdu na tzw. "kopercie" przy ul. Jana Pawła II przez 26 - letniego kierowcę z miejscowości Wyrzysk. Młody kierowca na "miejscu zastrzeżonym do za i wyładunku towarów wielkogabarytowych" parkował ponad dwie godziny, nie będąc do tego uprawnionym ...
2011-02-21   INICJATYWY PROFILAKTYCZNE STRAŻNIKÓW MIEJSKICH W 2010 R.
Straż Miejska we Wrześni zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o strażach gminnych (art. 11 pkt. 8) realizuje jedno z jej zadań polegające na "inicjowaniu i uczestnictwie w działaniach mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym". Wrzesińscy strażnicy miejscy zadanie to wykonują poprzez organizację i realizację działań profilaktycznych skierowanych dla dzieci i młodzieży.
2011-02-16   KRONIKA PRACY STRAŻY MIEJSKIEJ WE WRZEŚNI ...!
Strażnicy miejscy patrolując rutynowo rejon „ślepej” drogi na Dębinę, przed wiaduktem od strony Gozdowa, spostrzegli pojazd leżący w przydrożnym rowie. Kierowca pojazdu (młoda kobieta) znajdowała się już poza nim. Wspólnie ze swoim chłopakiem (który został powiadomiony o zdarzeniu przez nią telefonicznie) oczekiwali na przybycie pogotowia ratunkowego i policji. Na miejsce zdarzenia został wezwany również zastęp straży pożarnej.
2011-02-11   UŚPIONY BERNARDYN ...!
Na początku lutego pracownik schroniska miejskiego dla zwierząt otrzymał telefoniczne powiadomienie z Urzędu Miasta i Gminy o bernardynie znajdującym się w lesie w okolicy miejscowości Czerniejewo. Opiekun udał się we wskazane miejsce w głębi lasu (ok. 4 km od drogi) i tam znalazł biało - brązowego bernardyna w bardzo ciężkim stanie, mimo beznadziejnej sytuacji lekarz weterynarii podjął jego leczenie.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT