STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-02-10   SMUTNY KONIEC INTERWENCJI ...!
W dniu 07.02.2011 roku o godzinie 12.40 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkańca kamienicy znajdującej się przy ul. Jana Pawła II 30 zaniepokojonego losem jednego z sąsiadów. Sąsiad nie był widziany przez mieszkańców kamienicy od miesiąca. Skontaktowano się z administracją budynku w celu wyjaśnienia tej sytuacji. Na miejsce zdarzenia wspólnie z pracownikiem administracją budynku i przedstawicielem urzędu gminy ustalono, iż nikt nie odpowiada na pukanie, a w drzwiach zalega korespondencja. Po rozpytaniu sąsiadów, ale i również mając na uwadze wiek i stan zdrowia mężczyzny drzwi do lokalu na polecenie komendanta zostały otwarte. Na miejscu zastano nieznanego nam martwego mężczyznę leżącego na podłodze. O zdarzeniu poinformowano KPP we Wrześni. Zabezpieczono miejsce do czasu ich przybycia.
2011-02-10   ŚMIECI ... ŚMIECI ... ŚMIECI ...!
81 worków uzbierali od poniedziałku (tj. 07.02.2011 r.) do dnia dzisiejszego skazani odpracowujący karę ograniczenia wolności w Urzędzie Miasta i Gminy we Wrześni. Uprzątnięcie pobocza drogi wojewódzkiej prowadzącej do Środy Wielkopolskiej (do miejscowości Racławki) wyznaczyli skazanym strażnicy miejscy. Przypominamy, iż pobocze tejże drogi jest regularnie sprzątane. Ostatnie porządki przeprowadzone były w kwietniu 2010 roku, wtedy to skazani uzbierali .... aż 130 worków. Zgodnie z ustaleniami worki zostaną zebrane przez Wojewódzki Zarząd Dróg w Kościanie z oddziałem w Zaniemyślu.
2011-02-05   NIEBEZPIECZNY KONAR DRZEWA ...!
Strażnicy miejscy podczas rutynowego patrolu w pobliżu cmentarza komunalnego przy ul. Kościuszki zauważyli zwisający konar drzewa (brzozy). W związku z tym, że konar stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych, jak i kierowców poruszających się tą drogą, na miejsce wezwano zastęp straży pożarnej. Do czasu ich przybycia strażnicy miejscy zabezpieczyli miejsce.
2011-02-03   LICEALISTÓW WIECZORNE WYBRYKI ...!
Strażnicy miejscy podczas wieczornego patrolu w okolicy cmentarza parafialnego zostali powiadomieni przez zaniepokojonego mieszkańca o grupie młodzieży spożywającej alkohol na placu zabaw dla dzieci znajdującym się na terenie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni. Młodzi ludzie mieli również zachowywać się bardzo głośno. Interwencja potwierdziła się.
2011-02-03   "CIEKAWSCY" CHŁOPCY ...!
Ciekawość obejrzenia wielbłądów z bliska była powodem odwiedzin dwóch młodych chłopców (w wieku 15 i 16 lat) w ich pomieszczeniu gospodarskim. Późna już wizyta wieczorna (sytuacja ta miała miejsce przed godziną 22.00) była dość krótka, bo chłopców "przestraszył" nadjeżdżający samochód służbowy strażników miejskich. Nieproszeni goście zostali jednak zauważeni przez funkcjonariuszy i po krótkiej przebieżce dogonieni.
2011-02-01   PŁONĄCY KONTENER ..!
Dyżurujący strażnik miejski został zaalarmowany przez przechodnia o płonącym kontenerze na ul. Dzieci Wrzesińskich. Strażnicy miejscy ugasili ogień gaśnicą. Na miejsce zdarzenia zostali wezwani również strażacy. Prawdopodobną przyczyną zaprószenia ognia mógł być żarzący się popiół.
2011-01-21   BERNARDYN BEZ NADZORU ..!
200 złotych mandatu karnego z rąk strażnika miejskiego otrzymał właściciel psa (bernardyna), który w piątkową noc (ok. godz. 22.30) biegał bezpańsko po osiedlu mieszkaniowym. Na to zdarzenie został wezwany również pracownik schroniska miejskiego dla zwierząt, który pomógł funkcjonariuszom (patrol mieszany strażnik miejski + policjant) ustalić właściciela psa.
2011-01-20   DROGOWA INTERWENCJA ..!
Strażnicy miejscy podczas rutynowego patrolu po okolicznych wioskach zauważyli, iż na nasypie wiaduktu w Gozdowie (przy MOP-ie) zostało wymyte pobocze drogi. Sytuacja ta stwarzała poważne zagrożenie w ruchu drogowym, dlatego też podjęto natychmiastowe kroki zmierzające do jego naprawy. Zgłoszono dziurę do administratora drogi - Powiatowego Zarządu Dróg, który zobowiązał się usunąć uchybienie w dniu następnym.
2011-01-15   NIE ZAPOMNIJ POSPRZĄTAĆ PO PSIE ..!
Psie odchody zalegające na trawnikach szpecą obraz naszego miasta, w szczególności teraz po śniegowych roztopach. Winni są oczywiście opiekunowie psów, którzy nie potrafią zadbać o estetykę zielonych skwerów. Postępowanie takie stanowi wykroczenie, które zostało ujęte w postępowaniu mandatowym. Przekonała się o tym właścicielka psa, która nie uprzątnęła „niespodzianki” po swoim psiaku na jednym z wrzesińskich osiedli mieszkaniowych. Mandat karny opiewał na sumę 50 złotych.
2011-01-14   SZAMBO NA LEWO ..!
Strażnicy miejscy w niedzielne przedpołudnie udali się na zgłoszenie do Nowego Folwarku w sprawie wylewania nieczystości płynnych w pobliżu boiska piłkarskiego. Zgłoszenie potwierdziło się. W czasie podejmowanej kontroli 61- letni sprawca wykroczenia (mieszkaniec tejże wioski) oprócz węża pompującego wodę zalewającą mu piwnicę i podwórko, miał i drugi, ale „nielegalny” wyprowadzony z szamba.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT