STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-01-12   PIES NA PLACU ZABAW ..!
Strażnicy miejscy podjęli decyzję o złożeniu wniosku o ukaranie do sądu przeciwko właścicielowi psa, który w środowe popołudnie biegał sobie bezpańsko na placu zabaw dla dzieci przy ul. Kutrzeby. To nie pierwszy raz kiedy ten dużych rozmiarów pies ucieka swojemu właścicielowi z posesji. W przeszłości właściciel psa był już kilkakrotnie karany (mandatami karnymi i to w wysokości 200 złotych) ...
2011-01-11   NIETYPOWA PROŚBA PEWNEGO MEŻCZYZNY ..!
Z nietypową prośbą we wtorkowy wieczór pojawił się w naszej komendzie 43 - letni mężczyzna, mieszkaniec wsi Sędzice w powiecie trzebnickim. Mężczyzna poprosił strażników miejskich o zakwaterowanie go na jedną noc w miejskiej noclegowni .... bo kierowca, z którym udał się w trasę został zatrzymany przez patrol policji pod zarzutem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.Nie mając pieniędzy mężczyzna nie mógł zakwaterować się w żadnym hotelu. Zgodę na nocleg wyraziła osoba nadzorująca noclegownię z ramienia gminy.
2011-01-11   Z KRONIKI INTERWECJI - PARKOWANIE ...!
Mandatem karnym w wysokości 100 złotych i jednym punktem karnym dla 30-letniego mężczyzny (mieszkaniec Wrześni) zakończyło się nieprawidłowe parkowanie na kopercie przeznaczonej dla pojazdu służbowego strażników miejskich. Kierowca znak widział, ale ..... musiał dokonać opłaty w UMiG we Wrześni i to było ważniejsze ..... Mandatem karnym w wysokości 100 złotych i jednym punktem karnym zakończyło się także nieprawidłowe parkowania pojazdu na chodniku dla 25 - letniej kobiety. Nieprawidłowość w parkowaniu na chodniku polegała na tym, iż kobieta zatarasowała go nie pozostawiając miejsca dla osób z niego korzystających (zaparkowała na skos). Sytuacja ta miała miejsce na ul. Gnieźnieńskiej.
2011-01-09   POSZUKIWANY - ZATRZYMANY..!
W styczniową noc wspólny patrol składający się ze strażnika miejskiego i policjanta z rewiru dzielnicowych zatrzymał w miejscowości Obłaczkowo poszukiwanego, który nie stawił się do zakładu karnego w wyznaczonym terminie. Teraz mężczyzna zostanie przetransportowany tam policyjnym konwojem.
2010-12-30   SCHRONISKOWY DARCZYŃCA ....! DZIĘKUJEMY!!
Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Odpowiedzialnej Opieki nad Zwierzętami Domowymi "Razem z Nami" i firmą Mars Polska w Sochaczewie nasze wrzesińskie schronisko regularnie otrzymuje od roku bezpłatnie gotową karmę dla psów i kotów. Jedzenie dla zwierząt w postaci suchej karmy i puszek przekazywane jest schronisku w dużych ilościach (ostatnia "mikołajkowa" dostawa przyjechała do schroniska 22 grudnia), za co chcemy w imieniu naszych milusińskich serdecznie podziękować! Więcej informacji na temat stowarzyszenia można uzyskać na stronie internetowej: http://www.zwierzetanasiprzyjaciele.pl/
2010-12-29   PODWÓJNIE UKARANY ...!
Strażnicy miejscy po raz kolejny już ujawnili nielegalne wypompowywanie ścieków w sposób niezgodny z prawem. Ujawnione wykroczenia miały miejsce w Psarach Małych. Ale zacznijmy od początku ... W środowe przedpołudnie (22.12.2010) dyżurujący strażnik otrzymał wiadomość, iż w godzinach popołudniowo - wieczornych mieszkaniec wspomnianej wsi dokonuje nielegalnych zrzutów nieczystości płynnych na swoje pole.
2010-12-28   STRAŻNICY PRZYPOMINAJĄ I OSTRZEGAJĄ ...!
W związku ze zbliżającą się nocą sylwestrową, a tym samym zwiększoną liczbą osób używających materiały pirotechniczne strażnicy miejscy rozpoczęli coroczną akcję "Fajerwerki". Przez ostatnie dni municypalni skontrolowali 19 punktów ich sprzedaży. Pod lupę strażnicy wzięli nie tylko małe punkty sklepowe, ale i również duże centra handlowe: Tesco, Biedronkę, Polo Market, Lidl, Intermarche, Bricomarche, Netto i Dino. Właścicielom sklepów, kierownikom punktów oraz samym sprzedawcom przypominano, iż sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest całkowicie zabroniona! Taki czyn bowiem stanowić będzie przestępstwo za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2!
2010-12-27   19-GODZINNA SZTAFETA PO ŚWIATEŁKO DO NIEBA!
Informujemy, że w siedzibie Straży Miejskiej we Wrześni trwają zapisy na 19 - godzinną Sztafetę Po Światełko do Nieba organizowaną przez Wrzesiński Klub Biegacza "Kosynier" z okazji XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wspólnego biegania zachęcają również strażnicy miejscy, tym bardziej, iż dobrowolne datki od biegaczy będą przeznaczone w tym roku dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Startujemy "z bieganiem" w nocy 8 na 9 stycznia 2011 roku o północy. Gdzie? .... na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Kaliskiej.
2010-12-21   WŁAŚCICIEL HUSKIEGO ODNALEZIONY ...!
Odnalazł się właściciel psa rasy Husky, który w połowie listopada uciekł z popularnego cyrku Zalewski występującego dla wrzesińskiej publiczności. W sumie z cyrkowej klatki, którą otworzyła córka tresera zwierząt, uciekły cztery psiaki, trzy z nich wróciły z powrotem, tylko ten jeden się zagubił. Po swojego pupila Paulo Jorge z Włoch (treser nie tylko psów, ale i także tygrysów, niedźwiedzi i fok) przebył długą drogę, ponieważ przyjechał po niego, aż z Paryża, gdzie obecnie cyrk daje gościnne występy. Radości ze spotkania nie było końca ......
2010-12-09   ZABRAKŁO PALIWA ....?
Nierozwagą wykazał się pewien młody mężczyzna, który w czwartkowy ranek pozostawił niesprawny samochód bez odpowiedniego oznakowania (trójkąta i świateł awaryjnych) na środku drogi wojewódzkiej w Bierzglinku. Kierowca z Kaczanowa oddalając się od pojazdu stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Strażnicy miejscy ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 100 złotych.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT