STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2010-06-21   MOTOROWERZYŚCI WYRUSZAJĄ NA DROGĘ!
Nie wszyscy chętni uczniowie klasy VI Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni pomyślnie zdali swój pierwszy egzamin praktyczny na "Kartę Motorowerową". Egzaminatorzy, w postaci nauczyciela wychowania komunikacyjnego p. Renaty Kulczak i strażników miejskich, podczas przeprowadzenia egzaminu z surowością i konsekwencją oceniali zmagania przyszłych motorowerzystów.
2010-06-19   SPALANIE RESZTEK OGRODOWYCH LATEM ZABRONIONE!
Straż Pożarna we Wrześni zaalarmowała strażników miejskich o wypalaniu resztek ogrodowych na terenie Obłaczkowa. Przybyły na miejsce patrol interwencyjny potwierdził dokonywanie tegoż wykroczenia i nakazał jego sprawcy zagaszenie ogniska oraz nałożył na niego mandat karny w wysokości 50 zł. Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Września "spalanie odpadów na powierzchni ziemi dopuszcza się w okresie od 1 października do 30 kwietnia, przy jednoczesnym zachowaniu ostrożności i przestrzegania przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego, pod warunkiem nie stwarzania uciążliwości dla osób trzecich".
2010-06-18   NAJPIERW ZEPSULI CHODNIK A PÓŹNIEJ GO NAPRAWILI!
Strażnicy miejscy na początku czerwca interweniowali w sprawie zniszczonego chodnika przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Kaczanowie. Sprawcą owego zniszczenia okazała się firma z Gniezna, która zakładała linie energetyczne. W tej sytuacji strażnicy miejscy skontaktowali się z właścicielem drogi, która podlega Rejonowi Dróg Wojewódzkich w Koninie ...
2010-06-15   NISZCZYCIELE ZIELENI!!
Strażnicy miejscy w czerwcu odnotowali wiele zgłoszeń mieszkańców ul. Legii Wrzesińskiej w sprawie samochodów pozostawionych na pasie zieleni ..... tuż przed ich oknami. Niszczyciele przyrody, nie zważając na konsekwencje swojego postępowania, czasami na wiele godzin pozostawiali pojazdy idąc do miasta na "przysłowiowe zakupy" lub czekali w kolejce za wizytą lekarską. Strażnicy miejscy, tak jak ostrzegali, w tej kwestii byli do końca konsekwentni (wystawiali wezwania, zakładali blokady samochodowe) i tylko w tym miesiącu wystawili tam 9 mandatów karnych o łącznej kwocie 450 zł. Przypominamy treść art. 144 par.1 k.w. "Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec podlega karze grzywny".
2010-06-09   ROWEROWE WOJAŻE SZÓSTOKLASISTÓW!
UWAGA UCZNIOWIE! Pamiętajcie, zanim wyruszycie na rowerowe wojaże, należy dobrze się do nich przygotować! Najdroższy rower i ubiór nie zapewni Wam bezpiecznego odpoczynku, przede wszystkim musicie pamiętać o niezbędnych elementach odblaskowych w postaci kamizelek! Wzorcowo z tego obowiązku wywiązali się uczniowie klasy VI Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrześni pod opieką p. Marii Rakowieckiej, którzy dzisiejszym rankiem wyruszyli na rowerową wycieczkę do Czerniejewa. Ubrani w kamizelki odblaskowe, ufundowane przez stowarzyszenie "Drogowskaz", świecili na drodze bardzo dobrym przykładem dla innych uczestników ruchu!
2010-06-07   KARTA ROWEROWA W STRUGACH DESZCZU! ...
Strażnicy miejscy wspólnie z nauczycielkami Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kaczanowie p. Alicją Kwaśną i p. Lidią Kozłowicz na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przeprowadzili egzamin praktyczny na "Kartę Rowerową". W egzaminie, który odbywał się w strugach czerwcowego deszczu, uczestniczyło 44 uczniów klasy IV i V. Mocno padający deszcz nie zląkł naszych dzielnych rowerzystów i wszyscy wzorowo zdali swój pierwszy egzamin drogowy!
2010-05-31   OKO RATUSZOWEJ KAMERY CZUWA!
Oko ratuszowej kamery wychwyciło przejeżdżający ul. Jana Pawła II samochód ciężarowy typu „Tir”. Natychmiastowo powiadomieni przez dozór monitoringu strażnicy miejscy „wyprowadzili” z wąskich uliczek miasta zagubionego kierowcę i nałożyli na niego mandat karny w wysokości 150 zł. oraz 2 punkty karne za niedostosowanie się do znaku B-18.
2010-05-31   GAZ Z BUTLI ZAMIAST DO ROZLEWNI TRAFIŁ DO ROWU!
Dzięki spostrzegawczości pewnego prezesa spółdzielni strażnikom miejskim udało się nie tylko ustalić, ale i surowo ukarać osobę, które w miejscowości Wódki, opróżniała do rowu kończące się butle gazowe przeznaczone do użytku w kuchniach gazowych. Pozyskany numer rejestracyjny pojazdu, którym poruszał się sprawca doprowadził strażników miejskich do miejscowości Witkowo, gdzie mieściła się jego firma. Zaskoczony szybką reakcją strażników miejskich sprawca przyjął mandat karny w wysokości 500 zł.
2010-05-29   ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO!
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych "Drogowskaz" i Straż Miejska we Wrześni pragną przypomnieć, iż na terenie naszego miasta powstało Miasteczko Ruchu Drogowego, które usytuowane jest przy Wrzesińskich Obiektach Sportowo - Rekreacyjnych przy ul. Świętokrzyskiej. Korzystanie z miasteczka jest ogólnodostępne, dlatego też zachęcamy szkoły do bezpiecznej i praktycznej nauki jazdy na rowerze, jak i również do przeprowadzania na terenie miasteczka egzaminów na kartę rowerową.
2010-05-27   HISTORIA PEWNEGO KOTKA!
Do nietypowej interwencji w ostatnich dniach zostali wezwani strażnicy miejscy. Na gałęzi drzewa przy ul. Dąbrowskiego na wysokości ok. 5 metrów zostały uwięzione trzy małe kotki. Z relacji mieszkańców pobliskiego osiedla wynikało, że kotka przeniosła je na drzewo sama. Na miejsce interwencji zostali wezwani strażacy, którzy przestraszone i wychudzone kotki z drzewa "sprowadzili" na ziemię. Ale to nie koniec tej historii ...
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT