STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2010-04-16   WIEŻA CIŚNIEĆ POD KONTROLĄ!
Na interpelację wrzesińskiego radnego strażnicy miejscy dokonali kontroli pod kątem bezpieczeństwa i porządku wieży ciśnień przy PKP. Uwagi radnego dotyczące braku zabezpieczenia drzwi, otworów okiennych i możliwości przebywania w wieży osób postronnych, jak i bałaganu potwierdziły się. W związku z wymienionymi uchybieniami sporządzono protokół, który został przesłany do Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu.
2010-04-15   PORZUCONY SAMOCHÓD NA POBOCZU DROGI ...!
Podczas przydzielania pracy na cele społeczne osobom z nakazu sądowego w miejscowości Białężyce strażnicy miejscy zauważyli stojący na poboczu pojazd marki Citroen o średzkich numerach rejestracyjnych. Ciekawość patrolu wzbudził fakt, iż pojazd nie posiadał przedniej tablicy rejestracyjnej, wszystkich czterech kół i miał rozbitą szybę od strony kierowcy. Prawdopodobnie z samochodu zostało skradzione radio oraz został splądrowany bagażnik.
2010-04-14   130 PEŁNYCH WORKÓW ŚMIECI ... !
Wstyd i jeszcze raz wstyd! ...... Tak można tylko określić, to co każdego roku, zastajemy na drodze Września - Środa Wielkopolska! Miliony śmieci porozrzucanych po rowach i w "Bukowym Lasku" nie tylko kują w oczy, ale budzą przede wszystkim pytanie: "Gdzie zapodziała się nasza polska kultura?" Tylko w jeden dzień i dosłownie w kilka godzin czterech skazanych wykonujących prace społeczne uzbierało z drogi i lasku ... aż 130 worków!
2010-04-03   POD OSŁONĄ NOCY ....!
Mieszkaniec Psar Polskich kierowany myślą, że w nocy mniej widać i słychać, postanowił w nielegalny sposób pozbyć się nieczystości ze swojej posesji. Zaalarmowany telefonicznie patrol interwencyjny składający się ze strażnika miejskiego i policjanta przybył na wskazane miejsce wprost na dokonywane wykroczenie. Ujęty na gorąco sprawca właśnie wypompowywał nieczystości do Wrześnicy ....!
2010-03-31   UWAGA! KOMUNIKAT! ZAGINĘŁA SUCZKA ZUZIA!
W środę 24 marca 2010 roku w Czerlejnku (gm. Kostrzyn/k Poznania) zaginęła 1-roczna suczka rasy bokser, "ZUZIA". Ma czerwoną obrożę, umaszczenie jasnobrązowe, białe znaczenia na piersi, obcięty ogon, czarną mordkę. Piesek jest chory i wymaga opieki weterynarza. Prosimy o jakiekolwiek informacje, gdyby ktoś ją zobaczył. Dla znalazcy czeka nagroda!
2010-03-29   DETEKTYWISTYCZNE ŚLEDZTWO RATUSZOWYCH MUNDUROWYCH!
Zgłoszenie zaniepokojonego działkowicza ogródków "Nad Wrześnicą" przy ul. Sikorskiego wywołało falę kontroli, jaką przeprowadzili strażnicy miejscy pod kątem gospodarki wywozu nieczystości płynnych w miejscowości Bierzglinek. Zauważona przez działkowicza specyficzna rura prowadząca do rowu melioracyjnego wzdłuż wskazanych powyżej działek okazała się .... nie jedyną w tym rejonie .....
2010-03-25   CZARNY DYM NAD PSARAMI POLSKIMI ...!
W czwartkowe popołudnie ... tuż po godzinie 17-tej strażnicy miejscy otrzymali pilne zgłoszenie o kłębie dymu unoszącym się nad Psarami Polskimi. Czarny unoszący się w powietrzu smug pochodził z rozpalonego sporego ogniska, w którym wypalane były śmieci pod postacią plastików pochodzących z części samochodów i styropianu! W tej sytuacji nieodpowiedzialnemu właścicielowi posesji strażnicy miejscy nałożyli mandat karny w kwocie 500 zł.
2010-03-24   ROWERY NAPRAWIONE? JESZCZE NIE? TO NAPRAWIAJCIE! ....
Miło nam zaprosić już po raz trzynasty wszystkich miłośników dwóch kółek na Rodzinny Rajd Rowerowy, który tradycyjnie odbędzie się 3 maja 2010 r. o godzinie 9.00! Peleton naszych najwierniejszych i najwytrwalszych rowerzystów, jak i tych co startują w rajdzie po raz pierwszy, wystartuje z wrzesińskiego Rynku i skieruje się ku następującej trasie: ul. Ratuszowa - ul. Staszica .....
2010-03-23   "DZIEŃ DLA ZDROWIA"!
Światowy Dzień Zdrowia corocznie obchodzony jest 7 kwietnia. W tym roku hasłem przewodnim tegoż dnia jest "Człowiek i miasto", a problemy koncentrują się wokół szeroko pojmowanego zdrowia, które "MY" tracimy w związku z rozwijającą się urbanizacją świata. Do tegorocznej akcji, która tym razem będzie odbywać się również we Wrześni, dołączyliśmy z miłą chęcią, bo zdrowy styl życia strażnikom miejskim nie jest przecież obcy .... :) Na świętowanie tego wyjątkowego dnia przygotujemy niespodziankę dla najmłodszych milusińskich pod postacią toru rowerowego. Zatem do zobaczenia!
2010-03-10   MYCIE AUTA POD KONTROLĄ!
Na terenie naszego miasta zabrania się mycia pojazdów poza myjniami, jeśli ścieki bezpośrednio odprowadzane są do zbiorników wodnych lub gruntów. Mycie pojazdów dozwolone jest jedynie pod warunkiem, że powstające ścieki będą odprowadzane do kanalizacji sanitarnej lub zbiorników odpływowych. Do tego prawnego zapisu nie dostosował się jeden z mieszkańców os. Lipówki, który przed własną posesją w sobotnie przedpołudnie czyścił auta dostawcze. Sprawca wykroczenia otrzymał mandat karny.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT