STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2010-01-22   PECHOWY POCZĄTEK FERII DLA 15-LATKA!
Strażnicy miejscy patrolujący teren lodowiska miejskiego w ramach akcji "Bezpieczny zimowy wypoczynek 2010 r" zostali nagle zaalarmowani o wypadku, który miał miejsce na tafli lodu. Młody chłopak korzystający z lodowiska nieszczęśliwie potknął się i upadł na prawą rękę. Funkcjonariusze na miejsce wypadku natychmiastowo wezwali pogotowie ratunkowe oraz powiadomili matkę nastolatka. Z uzyskanych informacji z izby przyjęć wiadomo, iż 15- latek został przewieziony na oddział chirurgii dziecięcej do szpitala w Poznaniu, ponieważ okazało się, iż ręka jest niestety złamana.
2010-01-22   WALKA Z SOPLAMI NADAL TRWA ....!
Zima nam nie odpuszcza! My nie odpuszczamy zwisającym soplom nad naszymi głowami i dlatego w przeciągu ostatnich dni siedem razy interweniowaliśmy w tej sprawie u właścicieli lub zarządców kamienic przy ul. Jana Pawła II (dwie kamienice), ul. Rynek, ul. Rzeczna, ul. Sienkiewicza (dwie kamienice), ul. Mickiewicza. Zalegające zmarzliny, które zagrażały życiu lub zdrowiu przechodniów, zostały w obecności strażników miejskich w szybki i w sprawny sposób usunięty. Na chwilę obecną mundurowi w stosunku do osób odpowiedzialnych za dbałość o w/w budynki zastosowali pouczenia. Przypominamy, że jeżeli opisana sytuacja będzie się nagminnie powtarzać będziemy karać mandatami.
2010-01-19   MUNDUROWA W SPÓDNICY, CZYLI PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY!
Pragniemy poinformować, iż aplikant Kasia Kempiak pełnoprawnie dołączyła już do naszego grona wrzesińskich strażników miejskich, a to za sprawą zdanego egzaminu kończącego szkolenie podstawowe dla ratuszowych mundurowych. Egzamin końcowy, który odbywał się w centrum szkoleniowym w Gdańsku , pod okiem komisji egzaminacyjnej powołanej przez komendanta wojewódzkiego policji, składał się z trzech części.
2010-01-19   O JEDEN KIELISZEK ZA DUŻO .....
Bardzo rzadko zdarzało się nam interweniować w sprawie pijanych kobiet, do tej pory tego typu interwencje były "domeną" mężczyzn. Niestety w tym miesiącu strażnicy miejscy już po raz drugi zostali wezwani na zgłoszenie do kobiety, która pod wpływem promili, nie była w stanie podnieść się, utykając pomiędzy kontenerem na śmieci a ogrodzeniem jednego z domostw przy ul. Kosynierów.
2010-01-18   BEZPIECZNY ZIMOWY WYPOCZYNEK 2010!
Upragnione ferie 2010 już rozpoczęte! Czas wolny od zajęć lekcyjnych to przede wszystkim zabawy z rówieśnikami na świeżym powietrzu, a że zima sprezentowała dzieciom i młodzieży sporą warstwę "śnieżnego puchu" i minusowe temperatury to zabawy te zapewne polegać będą na jeździe sankami, zjazdach "jabłuszkami" czy też śmiganiu na łyżwach.
2010-01-18   "GORĄCA LINIA" TELEFONU ALARMOWEGO SM!
Wczorajszy dzień znów przyniósł nam kolejne i obfite opady śniegu oraz niską temperaturę. Wrzesińskie ulice i chodniki migiem pokryły się grubą warstwą "białego śnieżnego puchu", który nie odgarnięty w porę stwarza spore zagrożenie zarówno dla kierujących i jak dla pieszych. Trudności w komunikacji, jak i lęk przed urazami i wypadkami naszych mieszkańców spowodował, iż telefon alarmowy 986 działa dzisiaj "na okrągło!"
2010-01-08   MŁODA KOBIETA POD WPŁYWEM WYSOKICH PROMILI!
Patrol strażników miejskich otrzymał niepokojący sygnał od jednego z mieszkańców, iż w parku im. Dzieci Wrzesińskich znajduje się młoda kobieta, która prawdopodobnie jest pod wyraźnym wpływem alkoholu. Kobieta ta miała mieć problemy z utrzymaniem równowagi. Ze względu na warunki zimowe - mroźno i ślisko strażnicy miejscy obawiając się o zdrowie kobiety szybko dotarli na miejsce.
2010-01-06   WŁAŚCICIELE PSÓW POD ŚCISŁĄ KONTROLĄ!
Prognozy pogody są niepokojące - śnieżno i mroźno, dlatego też strażnicy miejscy zwrócili szczególną uwagę na los czworonogów zamieszkujących okoliczne wsie. Po otrzymanych niepokojących sygnałach mundurowi udali się do Psar Wielkich, gdzie skontrolowali pod kątem przestrzegania przepisów Ustawy o ochronie zwierząt czternaście domostw ......
2010-01-04   WRZESIŃSCY STRAŻNICY MIEJSCY I NOWE UPRAWNIENIA!
Nowelizacja ustawy o strażach gminnych (miejskich), która weszła w życie 24 grudnia 2009 roku i w jej konsekwencji zwiększenie uprawnień służbowych poruszyła w naszej "jedenastoosobowej drużynie" falę wspomnień. W tym roku będziemy obchodzić pełnoletność istnienia, czyli przysłowiową "18" a więc tych wspomnień jest co nie miara! Ale zacznijmy od początku ........ stworzenie możliwości powoływania w 1990 r. przez samorządy straży miejskiej w skali kraju było odpowiedzią na potrzeby samorządów, tym nie mniej uprawnienia, które przekazano były bardzo wąskie, niejasne i ograniczające możliwości tej formacji .....
2010-01-02   MAGAZYN SCHRONISKA PEŁEN SMAKOWITEGO JEDZENIA DLA PSIAKÓW!
Słowami zawartymi w krótkim tekście nie można w pełni wyrazić wdzięczności, jaką odczuwamy po uzyskaniu darów dla naszego wrzesińskiego schronisko (675 kg jedzenia dla psów oraz 50 sztuk misek) przekazanych w ramach akcji "Wielcy Małym" zorganizowanej przez firmę BKEV Marketing Experts oraz Fundację Niechciane i Zapomniane - SOS dla Zwierząt. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca z fundacją będzie również owocna.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT