STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-09-02   PAMIĘĆ W NASZYCH SERCACH WIECZNIE ŻYWA!
Delegacja Straży Miejskiej, którą reprezentowali komendant Mirosław Morawski oraz st. str. Anna Hedrych Stanisławska uczestniczyła w dniu wczorajszym w obchodach 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Strażnicy miejscy pod Pomnikiem 68 Pułku Piechoty złożyli wiązankę kwiatów oraz oddali hołd poległym żołnierzom walczącym za wolność naszej ojczyzny.
2009-09-01   BYŁO SŁOŃCE, BYŁ PIASEK, BYŁA PRZYJACIELSKA RYWALIZACJA!
VII Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Siatkówce Plażowej przeszły już do historii, ale stworzona podczas plażowych zmagań przyjacielska atmosfera, świetna zabawa oraz rywalizacja fair play sprawiła, iż te mistrzostwa długo jeszcze pozostaną w pamięci ich uczestników! Nieskromnie dodam, iż my - gospodarze mistrzostw otrzymaliśmy wiele ciepłych słów, co do wysokiego poziomu przygotowania mistrzostw pod względem organizacyjnym! Uczestnicy piaskowych zmagań zachwyceni byli również naszymi wrzesińskimi obiektami zarówno basenem miejskim, jak i campingami! Mamy tylko nadzieję, że za rok znów będzie dane nam się spotkać ..... tym razem w jeszcze większym składzie! Pozdrawiamy! Do zobaczenia!
2009-08-30   PIESKIE LATO W TVP POZNAŃ!
Obszerny reportaż Justyny Malińskiej na drażliwy temat dotyczący porzucanych psów podczas trwania wakacji ukazał się w czwartkowe popołudnie w głównym wydaniu Teleskopu TVP Poznań. Inspiracją do utworzenia reportażu była zawarta na naszej stronie internetowej informacja o kolejnym porzuconym psiaku w Sokołowie!
2009-08-28   USZKODZIŁ I UCIEKŁ!
System wizyjny naszego miasta znów nie zawiódł! Strażnikom miejskim poprzez wykorzystanie rejestratora monitoringu udało się wykryć kolizję drogową, która miała miejsce na ul. Fabrycznej (na wysokości Banku Spółdzielczego we Wrześni). Wykrycie kolizji było niezmiernie ważne, ponieważ jej sprawca, kierowca pojazdu Skoda Fabia, chcąc uniknąć konsekwencji oddalił się z miejsca zdarzenia.
2009-08-25   BRAK RACHUNKÓW ZA ŚCIEKI!
Strażnicy miejscy z początkiem sierpnia przeprowadzili kontrolę gospodarki wodno - ściekowej w miejscowości Gutowo Małe. Przeprowadzona akcja, która miała na celu ukrócenie procedury nielegalnego odprowadzania ścieków wykazała, iż większość właścicieli domostw nie potrafiła okazać mundurowym rachunków z ostatniego roku, jak i również nie posiadała podpisanych umów z podmiotem uprawnionym do wywozu nieczystości płynnych. Strażnicy miejscy w wyniku kontroli nałożyli na właścicieli posesji w Gutowie Małym trzynaście mandatów karnych i zobowiązali do umowy pisemnej z firmami opróżniającymi zbiorniki bezodpływowe. Podobne kontrole strażnicy miejscy przeprowadzili na terenie Nowego Folwarku i Sokołowa.
2009-08-24   NOWA TWARZ W KOMENDZIE STRAŻY MIEJSKIEJ!
Miło nam powiadomić, iż do naszej załogi strażników miejskich dołączyła nowa osoba, jest nią 27-letnia mieszkanka Noskowa - Katarzyna Kempiak. Przed Panią Kasią szkolenie specjalistyczne z zakresu wiedzy teoretycznej (znajomość aktów prawnych z zakresu działalności straży) i praktycznej (techniki sztuk walki - samoobrony). Po pozytywnej ocenie końcowej z egzaminów nowa strażniczka otrzyma służbowy mundur i .......
2009-08-19   JEDNA SŁUŻBA - DWA WYSYPISKA ŚMIECI - DWA WYSOKIE MANDATY!!
Jest 18.08.2009 roku (środa) godz. 7.00 - 15.00 kolejna typowa służba strażników miejskich. Podczas objazdu pobliskich wiosek mundurowi natrafiają na dwa duże wysypiska śmieci. Pierwsze z nich znajduje się na trasie Gutowo Wielkie - Gutowo Małe, drugie zaś w okolicach Ostrowa Szlacheckiego. Strażnikom po sprawnym i efektywnym "śledztwie" udaje się ustalić właścicieli "śmieciowego dobytku".
2009-08-15   WIELKA DZIURA!!
Wielka dziura, która pojawiła się na ulicy Kosynierów 112 spowodowana była wypłukaniem podłoża pod pustym asfaltem. Reakcja strażników miejskich, którzy zostali powiadomieni  o tym zdarzeniu telefonicznie, być może uratowała przed wypadkiem niejednego uczestnika ruchu drogowego. Strażnicy w ciągu trzech godzin odpowiednio zabezpieczyli teren wokół dziury, czyli do czasu przybycia ekipy drogowej.
2009-08-14   KOLEJNY PORZUCONY PSIAK!
Patrol interwencyjny strażników miejskich znalazł w okolicy pomnika w Sokołowie porzuconego psiaka. Przestraszone zwierzę przywiązane było do drzewa, a tuż obok niego znajdował się pojemnik z wodą, co może wskazywać, iż pies został porzucony przez swojego właściciela stosunkowo niedawno. Obecnie pies mieszaniec znajduje się w schronisku miejskim. Strażnicy miejscy proszą o pomoc!
2009-08-10   BEZMYŚLNOŚĆ KIEROWCÓW KOSZTOWAŁA ICH KIESZEŃ 500zł!
Są młodzi, zdrowi i często wysportowani, podczas legitymowania nie potrafią podać przyczyn swojego postępowania. Mowa tutaj oczywiście o kierowcach, którzy nie rozumiejąc problemów osób niepełnosprawnych związanych z codziennym życiem, nie zważając na konsekwencje popełnienia wykroczenia i tak parkują na miejscach przeznaczonych wyłącznie dla nich! A to przecież duuużoo kosztuje! W ostatnim czasie przekonali się o tym trzej młodzi mężczyźni, których zawartość portfela pomniejszyła się o całe 500 złotych! Choć zaskoczeni sporą kwotą po krótkiej rozmowie zrozumieli swój błąd, bo przecież skoro zabrali miejsce niepełnosprawnym, to dlaczego nie zabrali też ich kalectwa?
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT