STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-03-14   STRAŻNICY PROSZĄ O POMOC W USTALENIU WŁAŚCICIELA PSA!
W dniu dzisiejszym pracownik schroniska dla zwierząt otrzymał telefoniczne zgłoszenie, iż na terenie kompleksu leśnego Uroczysko Zawodzie, bardziej znanego pod nazwą "Małpi Gaj", znajduje się pies przywiązany do drzewa. Tuż obok psa znajdowała się torba z pokarmem, co może wskazywać, iż pies został porzucony przez swojego właściciela stosunkowo niedawno. Obecnie pies mieszaniec owczarka niemieckiego o brązowoczarnej maści znajduje się w schronisku miejskim. Owczarek reaguje na podstawowe komendy. Strażnicy miejscy proszą o pomoc wszystkie te osoby, które rozpoznają pieska na zdjęciu i potrafią wskazać jego właściciela lub opiekuna.
2009-03-09   KOLEJNA KONTROLA STRAŻNIKÓW MIEJSKICH - TYM RAZEM KONI!
Strażnicy miejscy wspólnie z powiatowym inspektorem weterynaryjnym przeprowadzili kontrolę dotyczącą warunków trzymania koni w jednym z gospodarstw rolnych spod wrzesińskiej miejscowości. Podczas kontroli ujawniono, że 40 koni różnych ras przebywa w budynku gospodarskim - stajni. Kilka koni było wychudzonych oraz bardzo mocno zabrudzonych obornikiem, który od dłuższego czasu nie jest systematycznie usuwany!
2009-03-05   ZGŁOSZENIE DZIENNIKARSKIE!
W dzisiejszej krótkiej rozmowie telefonicznej dotyczącej problemu zaśmiecania redaktor WW Łukasz Różański zwrócił uwagę, że droga powiatowa łącząca Nową Wieś Królewską z Osowem jest wyjątkowo zaśmiecona. Wysłaliśmy tam natychmiast trzech "skazanych". Ilość zebranych śmieci przez nich przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. W przydrożnym rowie biegnącym wzdłuż drogi zebrano 48 worków śmieci!
2009-03-04   KUKURYKU .... KUKURYKU .... CZYLI UCIĄŻLIWY KOGUT!!
Nietypowe zgłoszenie o hałaśliwym kogucie przyjął dzisiaj dyżurny straży miejskiej. Jedna z mieszkanek Sławna poskarżyła się na .... piejącego, co rano koguta sąsiadki. Głośno piejący kogut codziennie budził zgłaszającą, nie pozwalając jej na ranny odpoczynek. Po interwencji strażników miejskich właściciel koguta zobowiązał się do rozwiązania problemu. Może zostanie przeznaczony na ...... niedzielny rosół.
2009-03-03   HODOWLA PSÓW POD WZMOŻONĄ KONTROLĄ STRAŻNIKÓW MIEJSKICH!
Strażnicy miejscy wspólnie z powiatowym weterynarzem na zgłoszenie poszkodowanej, której zakupiony szczeniak rasy Beagle zdechł po kilku dniach, skontrolowali hodowlę psów w jednej spod wrzesińskich miejscowości. Przeprowadzona przez mundurowych kontrola ujawniła bardzo złe warunki trzymania dziesięciu psów rasy Husky, Beagle, Cocker Spaniel, White Terier i mieszańca!
2009-03-02   KOLEJNE NOWE BUDY DLA SCHRONISKOWYCH PSIAKÓW! DZIĘKUJEMY!
Dziewiętnaście nowych ocieplonych bud otrzymały nasze schroniskowe psiaki. Budy, które przyjechały do nas z Poznania, w ramach darowizny, zostały przeznaczone na wymianę tych starych, które się już wysłużyły. Tak, jak ostatnio pomocą w tym zakresie służyły nam osoby zalogowane na portalu - Dogomania. Za co chcemy w imieniu psiaków SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ! :)
2009-02-28   TIR ZAPARKOWANY NA ŚCIEŻCE DLA ROWERÓW!
100 złotych mandatu karnego i jeden punkt karny otrzymał kierowca TIR-a, który bezmyślnie zaparkował na ścieżce zarezerwowanej tylko dla rowerów przy ul. Słowackiego (na wysokości sklepu drobiarskiego). W ostatnim czasie strażnicy miejscy wzmożyli także kontrole nad Zalewem Lipówka, gdzie kierowcy nie zważając na nowo wybudowaną ścieżkę rowerową zrobili sobie ze ścieżki parking.
2009-02-23   ZŁAMANE SKRZYDŁO CZAPLI!
Pracownik schroniska miejskiego dla zwierząt w niedzielne popołudnie otrzymał zgłoszenie o chorej czapli znajdującej się w pobliżu Wrześnicy przy ul. Sikorskiego. Chorą czaplę zauważyła grupa młodzieży przebywająca w tym rejonie. Po obserwacji ptaka okazało się, że ma on złamane skrzydło i potrzebna będzie pomoc specjalistyczna, dlatego też czapla została przewieziona przez opiekuna zwierząt na leczenie do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.
2009-02-16   OTO ROBOTA BOBRÓW!
Trzy topole rosnące w miejscowości Bierzglinek przy ul. Klonowej zostały w ostatnim czasie "obgryzione" przez bobry. O fakcie tym dyżurnego straży miejskiej poinformował zaniepokojony, możliwością przewrócenia się drzew, anonimowy rozmówca. Po interwencji strażników miejskich topole zostały wycięte przez jednego z mieszkańców Bierzglinka.
2009-02-10   OGRANICZENIE WOLNOŚCI ALTERNATYWĄ DLA WIĘZIENIA!
Obecnie w naszym kraju od kilku lat wzrastają tendencje do stosowania nowej polityki karnej, która koncentruje się na jednej z idei prawa, a mianowicie na sprawiedliwości naprawczej, która zmierza do przywrócenia ładu społecznego poprzez zadośćuczynienie pokrzywdzonym i społeczności lokalnej, która doznała krzywdę w związku z wyrządzonym przeciwko nim przestępstwom. Idea ta od ponad sześciu lat realizowana jest na terenie wrzesińskim.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT