STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2008-12-10   NIE PARKUJ NA MIEJSCU DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH!!!
Strażnicy Miejscy przypominają, iż zgodnie z nowymi przepisami, każdy kierowca nie posiadający uprawnień do parkowania na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł!!!!!!
2008-11-27   URATOWALIŚMY ŁABĘDZIA!
Dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie od jednego ze spacerowiczów, że w stawku znajdującym się przy ul. Szosa Witkowska popularnie nazywanym przez mieszkańców Wrześni "Glinkami" znajduje się chory łabędź. Jak się okazało ptak przy lądowaniu zahaczył skrzydłami o linie energetyczne.
2008-11-26   UWAGA! UWAGA! ZNALEZIONO KLUCZE !!!
UWAGA! W dniu 25 listopada przy ul. Staszica znaleziono dwa komplety kluczy w bordowym etui. Właściciela "zguby" zapraszamy do Komendy Straży Miejskiej w celu ich odebrania w godzinach 6.00-23.00 od poniedziałku do piątku lub w godzinach 6.00-14.00 w sobotę.
2008-11-25   ŚLIMACZKI Z PRZEDSZKOLA ODWIEDZIŁY RATUSZOWE MURY :)
Grupa "Ślimaczków" z Przedszkola nr 6 "Pszczółka Maja" wraz z pluszakami gościły w ratuszowych murach. Przedszkolaki miały okazję przebywać w sali sesyjnej i poznać "od kuchni" pracę urzędników, o której opowiadał im sekretarz Miasta i Gminy Tadeusz Świątkiewicz. Niespodzianką dla maluchów było również poznanie burmistrza Tomasza Kałużnego, który przeczytał im bajkę o przygodach Kubusia Puchatka. Strażnicy miejscy zaś pokazali "Ślimaczkom" swoją pracę. Dzieci "podpatrywały oczami kamery" ulice naszego miasta oraz sprawdzały drogą radiową łączność z patrolem interwencyjnym. Dużą frajdę sprawiło przedszkolakom przymierzenie czapki strażnika oraz możliwość zobaczenia prawdziwych kajdanek i tonfy.
2008-11-24   PIERWSZE OPADY ŚNIEGU JUŻ ZA NAMI!
Huhuha ..... nasza zima zła! Pierwszy śnieżek już za nami, dlatego też już dzisiaj przypominamy o obowiązkach w zimowe dni. Właściciele nieruchomości powinni oczyszczać ze śniegu i lodu oraz uszorstniać nawierzchnie chodników. Oczyszczenie ze śniegu i lodu powinno być realizowane przez odgarnięcie w miejsce nie powodujące zakłóceń w ruchu pieszych lub pojazdów.
2008-11-21   UKARANY PODWÓJNYM MANDATEM!
Samochody ciężarowe wyjeżdżające z placu budowy zabrudziły błotem całą ul. Szosa Witkowska stwarzając przy tym niebezpieczeństwo poślizgu dla innych użytkowników drogi. Strażnicy miejscy, którzy podejmowali interwencję, ukarali mandatem karnym kierownika budowy i nakazali jednocześnie uprzątnąć drogę. Niestety naszego nakazu kierownictwo budowy nie potraktowało poważnie!
2008-11-18   WYRZUCIŁ TRZY PRZYCZEPY ŚMIECI!
Strażnicy miejscy mandatem karnym w wysokości 500 złotych (!) ukarali śmieciarza, który w ostatnich dniach w rejonie ul. Świętokrzyskiej, a dokładniej na terenie zielonym znajdującym się przy campingach wyrzucił trzy przyczepy śmieci!
2008-11-15   UKRADŁ SKUTER KOLEDZE Z KLASY
Strażnik miejski wspólnie z funkcjonariuszem KPP we Wrześni podczas sobotniej służby nocnej ujawnili kradzież skutera. Zaniepokojeni hałasami sąsiedzi jednego z bloków znajdujących się przy ulicy Słowackiego zatrzymali patrol funkcjonariuszy informując ich, że po mieście może poruszać się ukradziony przed chwilką pojazd - skuter.
2008-11-15   ZGUBIONE ŚMIECI Z KONTENERA
Strażnicy miejscy w sobotni ranek podejmowali interwencję dotyczącą zaśmiecenia drogi znajdującej się w rejonie ul. Sikorskiego. Śmieci w postaci dokumentów pochodziły z jednej z wrzesińskich firm. Po ustaleniu sprawcy wykroczenia okazało się, iż dokumenty podczas transportu do sortowni uległy osunięciu się z niezabezpieczonego kontenera.
2008-11-08   WRZESIŃSKIE MIASTECZKO ROWEROWE W FAZIE PROJEKTOWANIA
W ramach porozumienia pomiędzy Burmistrzem Wrześni a Stowarzyszeniem Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych "Drogowskaz" powstanie w naszym mieście Miasteczko Ruchu Drogowego z prawdziwego zdarzenia. Będzie ono wkomponowane w piękny zielony teren mieszczący się przy wrzesińskich campingach. Usytuowanie miasteczka nie jest przypadkowe, ponieważ będzie znajdować się na trasie ścieżki rowerowej.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT