STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2014-09-25   KONTROLA LEGALIZACJI PRZYRZĄDÓW POMIAROWYCH...!
W dniu 25.09.2014 r. Straż Miejska we Wrześni wspólnie z Obwodowym Urzędem Miar w Gnieźnie na terenie targowiska miejskiego przy ul. Kościuszki dokonała kontroli legalizacji przyrządów pomiarowych. Podczas jednodniowej kontroli dokonano sprawdzenia 50 miejsc stosowania przyrządów pomiarowych, w tym 88 samych przyrządów pomiarowych.
2014-03-06   WIOSENNE PORZĄDKI ...!
Skazani będący pod nadzorem strażników miejskich posprzątali zaśmieconą drogę polną z Przyborek do Psar Małych. Przez dwa dni skazani uzbierali dziesięć pełnych worków śmieci, które zostaną wywiezione przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. W całym 2013 r. skazani uzbierali z wrzesińskiego terenu 1976 pełnych worków śmieci!
2014-03-06   SPALAŁ ODPADY NA POWIERZCHNI ZIEMI...!
Strażnicy miejscy ukarali dwustu złotowym mandatem karnym kredytowanym 59-letniego mieszkańca gm. Pyzdry, który spalał odpady budowlane (m.in. folie) na powierzchni ziemi. Wykroczenie zostało ujawnione po anonimowym zgłoszeniu. Strażnicy miejscy natychmiastowo nakazali ugasić ognisko, co uczyniono. Przypominamy o obowiązku pozbywania się śmieci zgodnie z obowiązującym "prawem śmieciowym".
2014-03-05   ŚMIECI W PRZYDROŻNYM ROWIE ...!
Strażnicy miejscy patrolując rutynowo drogę z Ostrowa Szlacheckiego do Gutowa Małego zauważyli leżące w przydrożnym rowie porozrzucane śmieci. Były to typowo domowe odpady. Sprawcę wykroczenia udało się szybko ustalić. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gm. Września, który został ukarany 300 zł. mandatem karnym kredytowanym. Strażnicy miejscy nakazali także sprawcy wykroczenia uprzątnąć śmieci z rowu i pozbyć się ich zgodnie z obowiązującym "prawem śmieciowym". Od początku roku strażnicy miejscy za zaśmiecanie miejsc dostępnych dla publiczności oraz lasów ukarali już siedem osób na łączną kwotę 1400 zł.
2014-02-17   E-MAILOWA INTERWENCJA ...!
W niedzielne przedpołudnie strażnicy miejscy otrzymali drogą e-mailową zgłoszenie o zaśmieconym terenie przy PKP na końcu ul. Wiśniowej - Kwiatowej. W poniedziałkowy ranek na wskazane przez zgłaszającego miejsce została wysłana osoba odpracowująca karę ograniczenia wolności tj. prace na cele społeczne. Tylko w kilka godzin osoba ta uzbierała aż 11 worków śmieci! W planach strażnicy miejscy mają dalsze porządkowanie tego terenu.
2014-02-17   UKARANO ZA ZAŚMIECANIE LASU ...!
Strażnicy miejscy, którzy w piątkowe przedpołudnie (tj. 14.02.2014 r.) rutynowo kontrolowali kompleks leśny "Dębina" (znajdujący się na ul. Kościuszki za cmentarzem komunalnym) w stercie liści zauważyli czarny worek. Po jego rozpakowaniu zauważyli, że worek zawiera śmieci użytku domowego oraz tzw. śmieci "biurowe". Jak się okazało należały one do jednej z firm reklamowych działających na terenie naszego miasta.
2014-01-21   ZIMOWE INTERWENCJE STRAŻNIKÓW MIEJSKICH - WYBRANE!
Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie uszorstniania chodników. Osobom, które nie dopilnowały tego obowiązku w sposób rażący strażnicy miejscy ukarali mandatami karnymi w wysokości 100 zł. i nakazali natychmiastowe ich uszorstnienie. Wykroczenia te miały miejsc na ul. Staszica (1 mk), ul. Warszawska ( 2 mk). 21.01.2014 r. Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie rowerzysty/rowerzystki, którzy poruszali się na drodze publicznej bez prawidłowego oświetlenia. Pierwszy rowerzysta – to 22-letni mężczyzna, mieszkaniec Wrześni, który wieczorem poruszał się rowerem na ul. Miłosławskiej. Druga rowerzystka – to 38-letnia kobieta, mieszkanka Wrześni, która wieczorem poruszała się rowerem na ul. Sikorskiego. Rowerzyści otrzymali z rąk strażników miejskim 100 -złotowe. mandaty karne kredytowane. 17.01.2014 r.
2013-12-16   APEL STRAŻY MIEJSKIEJ DO WŁAŚCICIELI PSÓW!
Straż Miejska we Wrześni zwraca się z prośbą do właścicieli psów w sprawie zachowania zwykłych środków ostrożności przy ich trzymaniu oraz dołożenia wszelkich starań, aby zwierzęta te nie były uciążliwe dla otoczenia. W szczególności prosimy o trzymanie psów podczas spacerów na smyczy oraz w przypadku psów rasy agresywnej w kagańcu.
2013-12-16   FORUMOWICZ Z PORTALU WW WSKAZAŁ ŚMIECI W LESIE ..!
Strażnicy miejscy po sygnale czytelnika portalu Wiadomości Wrzesińskich, który na forum umieścił oto taki wpis: "Jadąc drogą Września-Czerniejewo i skręcając w lesie na Marzenin 60 metrów po lewej stronie leży wyrzucony karton z odpadami sztucznymi (chyba mechanik wyrzucił) na kartonie jest imię i nazwisko" poniedziałkowym rankiem udali się na wskazane miejsce.
2013-12-14   500 ZŁ. KARY DLA KOLEJNEGO ŚMIECIARZA..!
Strażnicy miejscy podczas rutynowego patrolu na tzw. lucynówce (droga łącząca Wrześnię z Sokołowem) natrafili na kolejne śmieci w rowie. Dwa wyrzucone worki zawierały typowo domowe śmieci. Sprawcę wykroczenia udało się ustalić. Okazał się nim 54-letni wrześnianin. Został on ukarany najwyższym mandatem karnym w wysokości 500 zł. Strażnicy miejscy nakazali także sprawcy natychmiastowo uprzątnąć śmieci, co już uczynił.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT